Мін'юст підготував антикорупційний законопроект з урахуванням рекомендацій експертів ЄК

НовиниПолітика    06.08.2013 - 18:56

Міністерство юстиції України для реалізації завдань, пов'язаних з лібералізацією ЄС візового режиму для України, завершило підготовку законопроекту про внесення змін до законодавства, спрямованих з урахуванням рекомендацій експертів Європейської Комісії (ЄК) щодо вдосконалення правового регулювання у сфері запобігання та протидії корупції. Про це повідомляє прес-служба Мін'юсту.

Перша група змін безпосередньо пов'язана з реалізацією рекомендацій GRECO (Групи держав проти корупції), які були надані в рамках спільних першого та другого раундів, а також третього раунду оцінки, і на виконанні яких наполягають експерти ЄК.

Пропонується встановити, що відповідальність за хабарництво в приватному секторі нести не лише посадові особи, але й інші працівники.

Крім цього, відповідно до рекомендацій GRECO, вводиться кримінальна відповідальність за обіцянку неправомірної вигоди та прийняття такої обіцянки. Також планується підвищити санкції за корупційні злочини, пов'язані з одержанням або наданням неправомірної вигоди.

Друга група запропонованих змін стосується реалізації рекомендацій, висловлених безпосередньо експертами ЄК, в тому числі за результатами аналізу нещодавно прийнятого пакету з чотирьох антикорупційних законів.

Зазначеними змінами передбачається переглянути механізм перевірки відомостей, зазначених у деклараціях про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру, забезпечивши об'єктивну перевірку відомостей, зазначених у деклараціях.

Поряд з цим передбачається встановити відповідальність за подання до вказаних деклараціях завідомо недостовірних відомостей.

Найближчим часом текст законопроекту буде переданий експертам Єврокомісії для аналізу на його відповідність міжнародним стандартам у сфері запобігання та протидії корупції.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Messenger Telegram Chrome
On Top