Мін'юст спростував рішення про стягнення з України коштів на користь Януковича

Новини Політика 14.10.2016 - 12:21
Фото: Віктор Янукович
Фото: Віктор Янукович

Заяви адвокатів Януковича не відповідають дійсності

Міністерство юстиції України спростовує рішення європейських судів про стягнення коштів для компенсації юридичних витрат екс-президенту Віктору Януковичу. Про це йдеться в повідомленні Мін'юсту.

Повідомляється, що на сьогодні немає рішень іноземних судів по стягненню з України коштів на користь Януковича чи його сім'ї.

"Заява адвокатів Януковича про нібито стягнення з України коштів на користь екс-президента є ні чим іншим як маніпуляцією громадською думкою", - зазначили в Мін'юсті.

У відомстві пояснили, що в березні 2016 року представники Януковича подали в загальний суд Європейського союзу клопотання про визначення розміру юридичних витрат, однак ці заяви поки не розглянуто.

"Відповідно, повідомлення про те, що певний суд в Європейському союзі начебто зобов'язав Україну відшкодувати позовні витрати в сумі 6 млн. 378,4 тис. гривень екс-президенту Віктору Януковичу та його сім'ї в справі щодо оскарження введених проти них Євросоюзом майнових санкцій повністю не відповідає дійсності", - йдеться в повідомленні.

Також повідомляється, що Янукович не довів ні факт витрат у зв'язку з подачею заяв про підтримку санкцій ЄС, ні суми таких витрат.

"Україна не може бути зобов'язана сплачувати ніякі суми на користь Януковича і його сім'ї та має достатньо правових інструментів для доведення цієї позиції у будь-яких судових установах", - зазначили в Мін'юсті.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Європейський суд зобов'язав Україну компенсувати Януковичу юридичні витрати.