Мін'юст ініціював перевірку системи е-декларування

Вівторок 28 березня 2017 17:30
Мін'юст ініціював перевірку системи е-декларування
Фото: Мін'юст

Міністерство юстиції ініціювало перевірку системи е-декларування

Міністерство юстиції України звернеться до Кабміну щодо проведення незалежної оцінки системи електронного декларування та реєстру електронних декларацій, якими займається Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК), через системні збої в роботі реєстру. Про це повідомила перший заступник міністра юстиції Наталія Севостьянова, передає "Урядовий портал".

За її словами, сьогодні сотні тисяч людей не можуть подати електронні декларації, як того вимагає законодавство, з-за нездатності системи обробити всі дані, і це загрожує їм кримінальною відповідальністю.

"Четвертий день реєстр повністю не працює. Сьогодні НАЗК не здатне забезпечити другу хвилю декларування. Це підставляє сотні тисяч людей під кримінальну відповідальність", - сказала Севостьянова.

За її словами, зараз необхідно з'ясувати причину збоїв в роботі реєстру та поінформувати про проблеми керівництво держави та уряду безпосередньо, адже мова йде про мінімум 500 тис. осіб, яким загрожує до 2 років позбавлення волі за несвоєчасне подання електронної декларації, або неподання даних взагалі.

Вона також додала, що в країні зараз працює понад 100 різних реєстрів, але проблеми виникли тільки з реєстром електронного декларування.

Нагадаємо, в НАЗК хочуть скликати термінове засідання через проблеми з реєстром е-декларацій.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся