У Мінсоцполітики пояснили, чи зараховуватиметься до стажу роботи період догляду за дитиною

У Мінсоцполітики пояснили, чи зараховуватиметься до стажу роботи період догляду за дитиною
Фото: Мінсоцполітики (РБК-Україна)

До страхового стажу зараховуються періоди, протягом яких особа підлягала загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню

У Міністерстві соціальної політики України розповіли, чи зараховуватиметься до стажу роботи період догляду за дитиною. Про це йдеться у повідомленні прес-служби відомства.

"До страхового стажу зараховуються періоди, протягом яких особа підлягала загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за які щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок", - йдеться у повідомленні.

Як зазначається, періоди трудової діяльності та інші періоди, що враховувалися до трудового стажу для призначення пенсії до 01.01.2004 року зараховуються до страхового стажу в порядку і на умовах, передбачених законодавством, що діяло раніше.

Як зазначається, до 1 січня 2004 року до трудового стажу включалися, зокрема, й періоди відпусток для догляду за дитиною до 3-х років; у зв’язку з вагітністю та пологами; для догляду за дитиною згідно медичного висновку, але не більш як до досягнення дитиною шестирічного віку. Крім того, до трудового стажу включався час догляду непрацюючої матері за малолітніми дітьми до досягнення кожною дитиною 3-річного віку.

"Починаючи з 01.01.2004 року, час догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку, зараховується до страхового стажу матері при умові, якщо особа доглядає за дитиною до досягнення нею трирічного віку та при умові отримання допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. З 1 січня 2005 року внески за ці періоди сплачуються за рахунок коштів державного бюджету", - йдеться у повідомленні.

Крім того, зазначається, що з 1 липня 2013 року здійснюється й сплата внесків за періоди перебування у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами.

Також українським законодавством передбачені положення щодо врахування при визначенні права на призначення пенсії за віком зокрема періодів:

  • перебування у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами з 1 січня 2004 року по 30 червня 2013 року включно;
  • перебування у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею шестирічного віку з 1 січня 2004 року до часу запровадження сплати страхових внесків за жінок, які перебувають у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що приватним підприємцям пенсійний стаж буде зараховано за час їхньої підприємницької діяльності. 

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся