Мінсоцполітики пропонує запровадити автоматичний перерахунок пенсій працюючим пенсіонерам через кожні два роки

В Україні пропонується запровадити автоматичний перерахунок пенсій працюючим пенсіонерам через кожні два роки. 10 жовтня Кабінет міністрів схвалив проект закону № 11316 "Про внесення змін до статті 42 закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування". Проект акта розроблено Мінсоцполітики на виконання відповідних доручень прем'єр-міністра України Миколи Азарова та уряду, повідомляє прес-служба Кабміну.

Законопроектом передбачається внести зміни до статті 42 закону "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", зокрема, в частині осучаснення пенсій, які призначені в попередні роки, надати право Кабінету міністрів України приймати рішення щодо підвищення розмірів пенсій, виходячи з фінансових можливостей бюджету Пенсійного фонду України.

Крім того, проектом акта передбачено запровадити автоматичний перерахунок пенсій працюючим пенсіонерам через кожні два роки роботи без додаткового звернення до органів Пенсійного фонду України з вибором найбільш вигідного варіанту.

"Щорічно за перерахунком пенсій до органів Пенсійного фонду звертаються понад 600 тис. працюючих пенсіонерів. Для перерахунку пенсій враховуються дані персоніфікованого обліку, тому додаткових документів надавати немає необхідності. Запровадження автоматизованого перерахунку дасть можливість щорічно, станом на 1 березня, проводити перерахунок всім, хто набув право на перерахунок, без звернення особи.
В той же час при набутті права на перерахунок після 1 березня пенсіонер зможе самостійно звернутися за проведенням такого перерахунку", - йдеться в повідомленні Кабміну.

Нагадаємо, середній розмір пенсії з початку 2012 р. виріс на 15% - з 1 тис. 246,34 грн до 1 тис. 438,30 грн (станом на 1 жовтня 2012 р.).

Читайте також: Дефіцит Пенсійного фонду України за січень-вересень 2012 р. зменшився на 12,9% - до 9,7 млрд грн

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся