Мінсоцполітики має намір посилити соцзахист трьох категорій чорнобильців

Мінсоцполітики підготувало законопроект, що посилює соціальний захист трьох категорій чорнобильців: дітей-чорнобильців, вдів чорнобильців і тих, хто будучи дітьми проживав на зараженій території в перші два місяці після аварії. Про це сказала міністр соціальної політики України Наталія Королевська в ході зустрічі з представниками громадських організацій чорнобильців, передає прес-служба Мінсоцполітики.

"Як ми і домовлялися на попередній зустрічі, міністерство підготувало проект закону, яким буде посилено захист трьох категорій чорнобильців. Вони також постраждали від Чорнобильської катастрофи, але не могли користуватися соціальними гарантіями. Ці зміни підтримали всі чорнобильські організації", - сказала Королевська.

Міністр уточнила, що в першу чергу законопроект стосується тих, хто не досяг повноліття на 26 червня 1986 р. і з 26 квітня по 26 червня того ж року постійно проживали на території з перевищенням граничної дози опромінення.

"Хворі після досягнення повноліття з цієї категорії раком щитовидної залози отримають статус", - додала вона.

Читайте також: Виконання закону про пільги для чорнобильців вимагає коштів на суму 88 млрд грн, - Мінсоцполітики

Крім того, проект закону включає в себе пункт про соцзахист осіб, які до настання повноліття мали статус дітей, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, а після досягнення 18 років такий статус втрачають.

"Законопроектом пропонується зберегти за ними право медичного обслуговування, диспансеризації та лікування у спеціальних стаціонарах", - сказала міністр.

Окремо в документі прописана захист членів сімей (дружин (вдів), чоловіків, неповнолітніх дітей, батьків) ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС, які померли.

"Пільги та компенсації повинні надаватися сім'ї померлих громадян, які були віднесені до категорії 1 (інваліди), незалежно від встановлення причинного зв'язку смерті з Чорнобильською катастрофою", - зазначила Королевська.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся