ua en ru

Мінсоцполітики: інформація банків надасть можливість контролювати справедливість субсидій

Купівля валюти на будь-яку суму не призведе до відмови у призначенні субсидії або її припинення. Про це сьогодні заявив Віталій Музиченко, директор департаменту державної соціальної допомоги Міністерства соціальної політики України, коментуючи надане право Міністерству фінансів отримувати інформацію від банків.

Купівля валюти не входить до переліку вартісних покупок, здійснення яких може призвести до відмови у призначенні субсидії.

"Згідно з Положенням про порядок призначення житлових субсидій, купівля валюти не може призвести до відмови у призначенні субсидії чи припинення вже призначеної. Також не враховуються під час призначення житлових субсидій доходи від розміщення депозитів. Тому відкриття цих даних не призведе ані до перерахунку, ані до припинення раніше призначених житлових субсидій", - зазначив Віталій Музиченко.

Разом з тим, за його словами, під час подачі заяви та декларації про доходи і витрати на призначення житлової субсидії слід вказувати усі джерела отриманих доходів, а також про здійснення покупки чи оплату послуг на суму понад 50 тисяч гривень.

"Йдеться про купівлю, зокрема, земельної ділянки, квартири (будинку), транспортного засобу тощо. У разі здійснення такої покупки чи оплати послуг протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії, у наданні субсидії може бути відмовлено", - нагадав директор департаменту Міністерства соціальної політики.

"Отримувачі субсидій попереджаються про відповідальність за приховання відомостей: у разі виявлення такого факту, надання житлової субсидії може бути припинено, а надміру нараховані кошти потрібно буде повернути, - наголосив Віталій Музиченко. - Наголошую: поверненню підлягають лише надміру нараховані кошти - про жодне двократне штрафування не йдеться!".

Як наголосили у Міністерстві соціальної політики, держава гарантує, що усі, хто потребує допомоги, можуть отримати житлову субсидію.