ua en ru

У Мінську 6 вересня обговорять обмін полоненими за формулою "87 на 309", - Тандіт

У Мінську 6 вересня обговорять обмін полоненими за формулою "87 на 309", - Тандіт Фото: Юрій Тандіт

Особи, які здійснили особливо тяжкі злочини чи не мають стосунку до АТО, на обмін не розглядаються

Тристороння контактна група (ТКГ) у Мінську у середу, 6 вересня, обговорить деталі великого обміну заручниками за формулою "87 на 309". Про це повідомив радник голови СБУ Юрій Тандіт, передає "5 канал".

Зі слів Тандіта, 309 осіб, яких розшукує окупаційна "влада" так званих ЛНР та ДНР, можуть обміняти на 87 розшукуваних українською стороною.

"Ми вийшли вже до конкретної точки, коли почали обговорювати форму звільнення. З боку ОРДЛО підтверджують 87 наших заручників, які незаконно утримуються в Донецьку і Луганську. Ми готові розглядати звільнення за формулою "87 на 309", - сказав він.

Радник голови СБУ також додав, що особи, які скоїли особливо тяжкі злочини чи не мають стосунку до АТО, на обмін не розглядаються.

"Ми говоримо про тих людей, які ідентифіковані, які не здійснювали особливо тяжких злочинів і мають відношення безпосередньо до антитерористичної операції. Ми не розглядаємо осіб, які здійснювали особливо тяжкі злочини, або ж осіб, які не мають відношення до АТО", - зазначив Тандіт.

Коли саме може відбутися обмін, поки що невідомо, у СБУ також допускають, що зазначені цифри можуть змінюватися.

Нагадаємо, зі слів представника ТКГ Ірини Геращенко, представники бойовиків в останні кілька місяців шантажем вимагають від України внести в список на звільнення 43 людини, які не мають ніякого стосунку до бойових дій на Донбасі.