ru ua

Мінрегіон: Дебіторська заборгованість різних підприємств за комунальні послуги з початку 2012 р. складає 15 млрд грн

В Україні на сьогоднішній день рівень дебіторської заборгованості державних і бюджетних установ, а також комерційних структур за надання комунальних послуг перед державою становить 15 млрд грн, з яких рівень дебіторської заборгованості комерційних споживачів - 2,7 млрд грн. Про це на сьогоднішній селекторній нараді з керівниками областей заявив перший заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Олександр Аліпов, передає кореспондент РБК-Україна.

"Щодо дебіторської заборгованості, то тут вона у нас збільшилася на 1,5 млрд грн, або близько 10%, і зараз вже становить 15 млрд грн", - сказав Аліпов.

За його словами, найбільший обсяг дебіторської заборгованості мають Дніпропетровська область - 2,6 млрд грн, вона збільшилася на 15%, Донецька область - 1,9 млрд грн (зросла на 7%), Харківська область - 1,6 млрд грн (зменшилася на 8%), Луганська область - 1,1 млрд грн (зросла на 4%) і м. Київ - 3 млрд (зросла більш ніж на 50%).

"Щодо категорії споживачів по дебіторці, це державні бюджетні установи, десь близько 500 млн грн. Міноборони - 112 млн грн, Міносвіти - 103 млн грн, охорони здоров'я - 24 млн грн, 20 млн грн - МВС", - повідомив перший заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства.

Крім того, він повідомив, що бюджетні установи заборгували за другий квартал 902 млн грн, а це в 1,7 рази більше, ніж з початку року, що говорить про те, що місцеві бюджетні установи вчасно не розраховуються за комунальні послуги.

"Недостатньо проводиться робота щодо зменшення кредиторської заборгованості з комерційними споживачами, хоча вона з початку року на 6% і зменшилася. Це близько 150 млн грн. Вона становить 2,7 млрд грн. Найбільше в Дніпропетровській області - 865 млн грн, у Харківській - 339 млн грн, у Луганській - 226 млн грн, Донецькій - 207 млн грн, у місті Києві - 263 млн грн", - повідомив Аліпов, додавши: "Я прошу заступників губернаторів приділити цьому увагу. Комерційні споживачі повинні або повністю розраховуватися, або не отримувати цю послугу".

Нагадаємо, збитки галузі ЖКГ з початку 2012 р. склали 2,5 млрд грн.