Міноборони України спростовує інформацію про те, що українські військові ніби-то брали участь у збройному конфлікті у Південній Осетії у серпні 2008 р.

Понеділок 24 серпня 2009 19:15
Міноборони України заперечує участь українських військових у збройному конфлікті, що розгорівся в серпні 2008 р. у Південній Осетії. Про це в ефірі "5 каналу" заявив речник Міноборони Ігор Халявинський. За його словами, провокацією є заява слідчого комітету при прокуратурі РФ про те, що в ході розслідування кримінальної справи за фактами геноциду та масових убивств громадян Російської Федерації на території Південної Осетії в серпні 2008 р. отримано й задокументовано неспростовні докази участі на стороні грузинських збройних формувань представників української націоналістичної організації "Українська національна асамблея - Українська народна самооборона" (УНА-УНСО). І.Халявинський зазначив, що нікого, крім військовослужбовців, які брали участь у планових навчаннях, на території Південної Осетії не було. До того ж після початку збройного конфлікту, і ці формування залишили цю територію. Керівник прес-служби українського Генштабу Сергій Кузьмін назвав пропагандою заяву слідчого комітету при прокуратурі РФ. Нагадаємо, слідчий комітет при прокуратурі РФ заявив, що в рамках розслідування кримінальної справи отримано інформацію про те, що на стороні грузинських збройних формувань у збройній агресії щодо Південної Осетії брали участь військовослужбовці регулярних військових підрозділів Міністерства оборони України, а також не менше 200 членів української націоналістичної організації УНА-УНСО. Крім того, в ході операції із примушення Грузії до миру були захоплені ракетно-зенітні комплекси "БУК-М" і "ОСА-АКА", що мають українське маркування. Згідно з отриманими в ході слідства документами, вказані ракетно-зенітні комплекси проходили регламентне технічне обслуговування на українських оборонних заводах у травні 2008 р., тобто за два місяці до початку бойових дій у Південній Осетії. Для з'ясування всіх обставин участі представників української націоналістичної організації УНА-УНСО і представників Збройних сил України на стороні грузинських збройних формувань Слідчий комітет при прокуратурі РФ направив відповідний запит про правову допомогу до компетентних органів України, відповідь на який до теперішнього часу не отримано. Водночас представник Міноборони України заявив, що російській стороні вже були надані відповіді.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся