ua en ru

Міноборони підтверджує можливість участі ЗСУ в антитерористичній операції в Україні

В антитерористичній операції на території України можуть бути задіяні військовослужбовці Збройних сил України.

В антитерористичній операції на території України можуть бути задіяні військовослужбовці Збройних сил України. Про це повідомляє прес-служба Міністерства оборони України.

"У зв'язку з рішенням про початок проведення на території України антитерористичної операції Міністерство оборони України офіційно повідомляє: відповідно до статті 5 закону України "Про боротьбу з тероризмом" Міністерство оборони України, органи військового управління, з'єднання та військові частини Збройних Сил України забезпечують захист від терористичних посягань об'єктів Збройних Сил України, стрілецької зброї, боєприпасів, вибухових та отруйних речовин, що знаходяться у військових частинах або зберігаються у визначених місцях", - йдеться в повідомленні.

Згідно до закону, військовослужбовці ЗСУ мають право застосовувати відповідно до законодавства України зброю і спеціальні засоби; затримувати і доставляти в органи внутрішніх справ осіб, які вчинили або вчиняють правопорушення чи інші дії; перевіряти документи у громадян і посадових осіб; здійснювати особистий огляд громадян та їх речей; тимчасово обмежувати або забороняти рух транспортних засобів і пішоходів.

При цьому координацію діяльності суб'єктів, які залучаються до боротьби з тероризмом, здійснює Антитерористичний центр при Службі безпеки України. Особи, які беруть участь у боротьбі з тероризмом, перебувають під захистом держави.

Як нагадують в Міноборони, непокора або опір законним вимогам військовослужбовців, посадових осіб, які беруть участь у проведенні антитерористичної операції, тягнуть за собою відповідальність, передбачену законом.

Нагадаємо, раніше голова СБУ Олександр Якименко заявив про початок проведення на антитерористичної операції в Україні.