Міністри закордонних справ РФ, Азербайджану та Вірменії обговорили актуальні питання нагірно-карабахського врегулювання

Міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров провів напередодні зустріч у Москві з міністром закордонних справ Азербайджану Ельмаром Мамедьяровим і міністром закордонних справ Вірменії Едуардом Налбандяном. Відповідно до досягнутих у ході тристороннього саміту в Астрахані 27 жовтня 2010 р. домовленостей на порядку денному зустрічі перебували актуальні питання нагірно-карабахського врегулювання, повідомляє РБК з посиланням на департамент інформації і друку російського зовнішньополітичного відомства.
Нагірний Карабах - регіон на Південному Кавказі, переважна більшість населення якого складають вірмени. З 1923 р. він входив на правах широкої автономії до Азербайджанської РСР. У 1991 р. цей край оголосив про незалежність, проте Азербайджан спробував зберегти його у своєму складі за допомогою армії. Карабаху надала підтримку Вірменія. Почалася війна, в якій втрати з обох сторін склали більше 30 тис. чоловік. У результаті Азербайджан втратив контроль над Нагірним Карабахом, і була утворена Нагірно-Карабахська Республіка, незалежність якої, втім, не визнає жодна держава.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся