ru ua

Міністри фінансів єврозони затвердили план надання фінансової допомоги Кіпру

Міністри фінансів єврозони затвердили план надання фінансової допомоги Кіпру, схваливши вироблений представниками Кіпру, ЄС і МВФ проект реструктуризації банківського сектора, передає Reuters.

Один з чиновників, які брали участь у дебатах на засіданні Єврогрупи, підтвердив, що 17 міністрів єврозони схвалили створення "хорошого банку" і "поганого банку" (в ролі останнього виступить другий за величиною банк країни - Народний банк Кіпру).

Заходи включають в себе також переміщення вкладів до 100 тис. євро з Народного банку Кіпру, також відомого як Laiki Bank, в Банк Кіпру, який буде виступати в якості "хорошого банку". Незастраховані депозити, що перевищують 100 тис. євро, будуть утримані та обкладені значним податком. До Банку Кіпру перейдуть також кошти, отримані в якості кредиту від ЄЦБ, який становить 9 млрд євро.

Нагадаємо, уряду Кіпру необхідно самостійно вишукати 5,8 млрд євро, щоб розраховувати на отримання 10 млрд євро позикових коштів від партнерів по єврозоні та Міжнародного валютного фонду. Всього потреби острова в фінансової допомоги оцінюються в 17,5 млрд дол.

Раніше повідомлялося, що парламент Кіпру, якому належить прийняти рішення про заходи щодо виведення країни з банківської кризи, збереться лише після зустрічі міністрів фінансів єврозони. Крім того, до 26 березня в країні оголошені "банківські канікули". Очікується, що до того часу питання про заходи щодо подолання кризи буде вирішено.

Читайте також: Два банки Кіпру обмежили видачу готівки до 100 євро