ua ru

Міністри ЄС мають намір ввести загальну систему сповіщень після забруднення яєць пестицидами

Міністри ЄС мають намір ввести загальну систему сповіщень після забруднення яєць пестицидами Фото: яйця (pixabay.com/Couleur)

За даними Єврокомісії, наслідки "яєчного скандалу" торкнулися 45 країн світу

Міністри країн Європейського Союзу (ЄС) мають намір ввести загальну систему оповіщень після забруднення яєць пестицидами, що торкнулося 45 країн світу. Про це повідомляє DW.

"Міністри сільського господарства країн-членів ЄС у вівторок, 5 вересня, провели в Таллінні нараду щодо "яєчного скандалу". Рада ЄС обговорила можливості швидкого оповіщення країн про випадки забруднення харчових продуктів", - йдеться в повідомленні.

Згідно з інформацією видання, єврокомісар з питань охорони здоров'я та безпеки харчових продуктів Витянис Андрюкайтис заявив, що перед прийняттям конкретних рішень слід мати повну картину ситуації. За його словами, наприкінці вересня його відомство направить фахівців в Бельгію, Німеччину, Францію і Нідерланди.

У свою чергу, міністр сільського господарства Німеччини Крістіан Шмідт розкритикував Бельгію і Нідерланди через надто пізнє сповіщення країн про забруднення яєць.

"На жаль, ми повинні констатувати, що в інших країнах інформація місяцями була доступна, але нам її не повідомили", - зазначив чиновник, виступаючи з вимогою розробити єдині правила про обов'язок повідомляти про забруднення продуктів для всіх країн ЄС.

Відзначається, що за даними Єврокомісії, наслідки "яєчного скандалу" торкнулися не менше 45 країн світу, куди було доставлено забруднені фіпронілом яйця. Серед них - всі країни ЄС, крім Литви та Хорватії.

Так, наступна зустріч на високому рівні з цього питання відбудеться 26 вересня 2017 року. А міністри сільського господарства країн ЄС знову обговорять "яєчний скандал" на зустрічі в жовтні.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в Угорщині принаймні в двох місцевих виробників сільськогосподарської продукції виявлені великі партії курячих яєць з вмістом отруйного інсектициду фіпроніла.