Мінімум 10 тис. вулиць в Україні могли потрапити під закон про декомунізацію

Мінімум 10 тис. вулиць в Україні могли потрапити під закон про декомунізацію
Фото: вулиця Леніна

Найбільше подібних назв залишилося в Київській області та східних областях

Як мінімум 10 тис. вулиць, провулків, бульварів, проспектів і площ в Україні могли потрапити під закон про декомунізацію. Про це йдеться в дослідженні Яндексу.

Із більше ніж 90 тис. вулиць, провулків, бульварів, проспектів і площ України, нанесених на Яндекс.Карти, закон про декомунізацію станом на початок вересня поширювався як мінімум на 10 тисяч топонімічних об'єктів.

Найбільше їх залишилося у Київській області та великих східних областях країни.

Топ-5 регіонів із найбільшою кількістю "комуністичних" назв виглядає так:

1. Київська область - понад 2000 назв вулиць
2. Донецька область - близько 1400
3. Дніпропетровська область - більше 1000
4. Харківська область - близько 900
5. Луганська область - понад 800.

У Західній Україні вулиць із "радянськими" назвами залишилося зовсім мало - наприклад, в Івано-Франківській області їх менше 20, а у Тернопільській, як і у Львівській, таких вулиць лише близько десяти.

Серед "радянських" топонімів найчастіше трапляються назви на честь Леніна - 878. На картах України досі можна знайти 759 вулиць, проспектів, провулків, бульварів, в'їздів, площ і навіть набережних Леніна, 25 Ленінських, 35 вулиць Ілліча, а ще 60 увічнюють різних членів сім'ї Ульянових.

На другому за поширеністю місці - вулиці, назви яких асоціюються із жовтневим повстанням 1917-го року (Жовтнева, 40 років Жовтня, Жовтневої Революції тощо). Таких об'єктів - 847.

На третьому місці - Радянські вулиці та провулки. Їх досі 501.

На четвертому - вулиці, назви яких пов'язані з комсомолом, наприклад Комсомольська, Ленінського Комсомолу або 50 років Комсомолу. Їх на картах - 463.

П'яте місце посідають топоніми на честь Фрунзе - 312 об'єктів.

Зазначається також, що в Україні досі є близько 60 вулиць Партз'їздів - від 11-го до 27-го. Лідирує 20-й, на честь якого усе ще названо 16 вулиць країни.

Мінімум 10 тис. вулиць в Україні могли потрапити під закон про декомунізацію

Фото: найпоширеніші "радянські" назви

Нагадаємо, київська влада планує демонтувати 79 меморіальних дошок в рамках декомунізації.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся