Мінфін США: До кінця 2011 р. країні знову загрожує боргова криза

НовиниЕкономіка    02.11.2011 - 17:30

До кінця року обсяг боргу США упреться у встановлений законом стелю, в результаті чого провідна світова економіка другий раз за рік може зіткнутися з перспективою дефолту. Таку заяву зробила заступник міністра фінансів США Мері Міллер, передає Reuters. Міллер курирує фінансові ринки.
"Ми повідомимо конгрес, коли рівень держборгу США будуть відокремлювати від межі запозичень 100 млрд дол. За нашими розрахунками, це відбудеться в кінці поточного року або на початку наступного", - заявила Міллер.
Білий дім вже зіткнувся з аналогічною проблемою минулого літа, коли конгрес США повинен був до 2 серпня ц.р. підвищити планку держборгу, яка нині становить 14,3 трлн дол., щоб Сполучені Штати могли уникнути дефолту за своїми борговими зобов'язаннями. Допустима межа запозичень був вичерпаний Міністерством фінансів США ще в травні ц.р. Цей план був узгоджений в останній момент Білим домом і лідерами обох партій в конгресі, а потім схвалений законодавцями і підписаний президентом Бараком Обамою. Документ дозволить скоротити дефіцит федерального бюджету мінімум на 2,1 трлн дол протягом 10 років. Одночасно він передбачає три раунди підвищення ліміту держзапозичень, так що в цілому планка держборгу буде піднята на 2,1-2,4 трлн дол.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top