ru ua

Мінфін відмовиться від різкого підвищення податків для IT-індустрії

Мінфін відмовиться від різкого підвищення податків для IT-індустрії Фото: Наталія Яресько (прес-служба Кабміну)

Кабмін пішов на діалог щодо забезпечення поступової зміни податкового навантаження на ІТ-індустрію

Міністерство фінансів України продовжило діалог з лідерами експортного IТ-сектора щодо забезпечення поступової зміни податкового навантаження на IТ-індустрію. Про це з посиланням на IT-комітет Європейської бізнес асоціації як ініціатора зустрічі в Кабміні із главою Мінфіну Наталією Яресько та заступником міністра фінансів Оленою Макеєвою повідомили у прес-службі ЕВА.

Як зазначається, керівництво Мінфіну після детального обговорення та узгодження пропозицій IТ-сектора підтвердило їх внесення до проекту нового Податкового кодексу України, а також відмову від різкого підвищення податків для IT-індустрії.

Крім того, сторони висловили готовність до подальшої співпраці, що, як ідеться в повідомленні, є вкрай важливим для забезпечення зростання експортно-орієнтованого сектора української IT-галузі.

"Питання, на якому сьогодні зосереджено основну увагу, стосується поступового і послідовного підвищення єдиного податку для підприємців третьої групи, а не різкого збільшення оподаткування. Попередньо ми вже відпрацювали пропозиції галузі з Оленою Макеєвою в рамках індустріальних робочих груп з податкової реформи. З боку інвесторів і замовників є певна стурбованість щодо ризиків, які несе можлива зміна фіскальних правил, включаючи різке збільшення ставки єдиного податку. Однак сьогодні всі сторони діалогу продемонстрували готовність до прийняття збалансованих рішень щодо сприяння подальшому розвитку ІТ-галузі", - зазначив координатор профільного комітету ЕВА Костянтин Васюк.

Міністр фінансів Наталя Яресько, своєю чергою, заявила про необхідність всебічної підтримки IT-індустрії на державному рівні, а також формування інвестиційно привабливого іміджу країни, що важливо для створення нових робочих місць для українців саме в Україні.

Як зазначили в ЕВА, ІТ-сектор - одна з галузей "нової економіки" України, яка показує значне зростання протягом останніх років. Сьогодні вона входить до першої трійки галузей України за обсягом експорту. Для подальшого розвитку експортної ІТ-індустрії та збільшення валютних надходжень в Україну необхідне розуміння її важливості для економіки з боку уряду і, зокрема, Мінфіну.

Крім того, підвищення конкурентоспроможності ІТ-галузі України у світі сприятиме в тому числі підтримки стабільності фінансової системи.

Нагадаємо, раніше в листопаді представники українського IT-спільноти об'єдналися в ініціативну інтернет-групу Blockchain Ukraine.

Як очікується, внутрішній IT-ринок України знизиться на 42% у 2015 році.