Мінфін Греції: Позиція країни як члена єврозони не може залежати від результатів референдуму

НовиниЕкономіка    03.11.2011 - 09:20

Членство Греції в єврозоні не може залежати від підсумків майбутнього референдуму за кредитною програмою ЄС, заявив міністр фінансів цієї країни Евангелос Венізелос.
"Місце Греції в єврозоні - історичне завоювання нашої країни, яке не може бути поставлено під сумнів", - сказав міністр в ефірі місцевих телеканалів, передає ВВС.
Ці слова в корені суперечать зробленому раніше заявою грецького прем'єр-міністра Георгіоса Папандреу: він сказав, що референдум дасть відповідь на питання про те, чи залишатися країні в зоні євро.
Спостерігачі відзначають, що лідери європейських країн налаштовані вкрай рішуче - односторонню заяву Папандреу, яку він озвучив 31 жовтня, їх неприємно здивувала й звела нанівець підсумки саміту, що відбувся минулого тижня. За його підсумками з приватними інвесторами були досягнуті домовленості про списання половини грецького держборгу.
Нагадаємо, лідери країн єврозони 27 жовтня погодили з представниками банків і страхових компаній нову схему участі приватного сектора в полегшенні боргового тягаря Греції.
Передбачається, що власники грецьких бондів обміняють їх на нові з 50-процентним дисконтом до номінальної вартості. Це дозволить скоротити держборг країни з поточного рівня в 160% ВВП до 120% ВВП до 2020 р. При цьому члени єврозони, щоб переконати інвесторів обміняти папери, забезпечать інструменти підвищення кредитної якості нових грецьких паперів оціночною вартістю до 30 млрд євро. Про які інструменти йде мова, поки не відомо, можливо, це буде забезпечення грецьких облігацій у вигляді паперів з вищою рейтингом AAA.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top