ua en ru

Міненерго України розраховує отримати довгостроковий кредит від Японії під 1%

Міненерго України розраховує отримати довгостроковий кредит від Японії під 1%

Міністерство енергетики та вугільної промисловості України розраховує отримати від Японії довгостроковий кредит під 1%. Про це в ході прес-конференції повідомив перший заступник голови Міненерго Юрій Зюков (на фото), передає кореспондент РБК-Україна.

"Японія є найбільшим донором, і ми в рамках спільного співробітництва хочемо обговорити питання фінансової допомоги у реформуванні вугільної галузі та модернізації енергетичних електростанцій - це можливість кредитування терміном на 20 і більше років з низькою процентною ставкою до 1%", - сказав Зюков.

У свою чергу почесний парламентський віце-міністр з питань економіки, торгівлі і промисловості Японії Шигеки Іваї повідомив, що Японія має намір допомогти Україні у переоснащенні Трипільської та Бурштинської ТЕС

"Протягом наступного місяця команда для підвищення ефективності цих теплоелектростанцій підготує технічний звіт. Грунтуючись на цьому звіті, Японія покриє значну частину витрат для цього переоснащення", - сказав Іваї.

"У рамках спільної роботи ми на попередній зустрічі виділили дві електростанції. Це Бурштинська, яка працює суто на мазуті і Трипільська, яка працює виключно на низьколетючих вугіллі, тобто це два напрямки в тепловій енергетиці. У даний момент вивчається вся документація по цим станціям, створюється ТЕО з метою щоб визначити вартість проекту, його тривалість та умови фінансування", - додав Зюков.

За його словами, попередньо технічно-економічне обґрунтування для переоснащення Бурштинської та Трипільської ТЕС буде готовий вже в травні.

Нагадаємо, Японія має намір спільно з Україною реалізувати проект у сфері енергетики.