У Міненерго закликали до системного вирішення питання неплатежів ТКЕ і держшахт за е/е

У Міненерго закликали до системного вирішення питання неплатежів ТКЕ і держшахт за е/е
Фото: Ольга Буславець (facebook.com minenergou)

Питання неплатежів потрібно вирішувати за участю Кабміну, НКРЕКП і місцевих рад, вважає Буславець

Вирішувати питання неплатежів комунальних підприємств і держшахт за електроенергію необхідно стратегічно, за участю Кабінету міністрів України, НКЕКПУ і місцевих рад. Таку думку висловила генеральний директор директорату розвитку енергетичних ринків Міненерговугілля Ольга Буславець, повідомляє РБК-Україна.

"Рішення Кабміну від 27 березня 2019 року було прийнято з застереженням, що боржники повинні укласти договір про реструктуризацію боргу, який вже виник. А вирішити питання боргів можливо тільки при вирішенні в цілому і стратегічно питання неплатежів. Це, на жаль, гроші, що зависли, за рішенням про виділення з резервного фонду 450 млн грн для держшахт, які б закрили питання для шахт на найближчі три місяці і дозволили б їм вибрати постачальника електроенергії. Це не вирішення питання по теплокомуненерго і водоканалам, частина яких не можуть платити в повному обсязі за електроенергію. Потрібно системно до цього підходити, вони (водоканали і теплокомуненерго) є ліцензіатами НКРЕКП, яка повинна подивитися структуру тарифу і оцінити, чому не оплачується стаття "оплата електроенергії", і вживати відповідних заходів", - зазначила Буславець.

На її думку, сьогодні, щоб вирішити питання неплатежів комунальних підприємств і держшахт за електроенергію, необхідне виділення коштів з державного бюджету, а також підключення до вирішення проблеми місцевих рад.

"Вирішення питання проблемних платежів підприємств - це компетенція Кабінету міністрів і, відповідно, роботи місцевих органів", - підкреслила Буславець.

Як відомо, Кабінет міністрів в грудні 2018 призначив ДП "Укрінтеренерго" постачальником "останньої надії" на всій території України. Як раніше повідомлялося, Кабінет міністрів України видав постанову від 27 березня 2019 №200-р і рекомендував "Укрінтеренерго" укласти договори про постачання електричної енергії за вільними цінами з усіма споживачами, постачання яким здійснювалося з 1 січня 2019 постачальником "останньої надії", за умови відсутності у зазначених споживачів укладених з 1 квітня 2019 договорів поставки електроенергії з іншим електропостачальниками. 

Донецька обласна держадміністрація звернулася до президента, прем'єр-міністра і секретаря Ради нацбезпеки і оборони з проханням терміново ініціювати виділення 1,1 мільярда гривень додаткової субвенції для регіону на погашення заборгованості соціально значущих об'єктів перед постачальниками електроенергії для переукладання нових договорів.

 

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся