Мінекономрозвитку прогнозує зріст кількості працевлаштованих українців у 2016 до 17,9 млн осіб

НовиниСуспільство    28.01.2016 - 16:46
Фото: Мінекономрозвитку прогнозує зріст кількості працевлаштованих українців у 2016 до 17,9 млн осіб
Фото: Мінекономрозвитку прогнозує зріст кількості працевлаштованих українців у 2016 до 17,9 млн осіб

Частка безробітних впаде до 10,4%

В Україні у 2016 році кількість працевлаштованих громадян зросте до 17,9 млн осіб, а частка безробітних впаде до 10,4%. Про це заявила директор департаменту персоналу Міністерства економічного розвитку і торгівлі України Лілія Бушина, йдеться у повідомленні прес-служби відомства.

За її словами, ринок праці відчуває всі тенденції макроекономіки.

"Криза в економіці спонукала зростання безробіття та зменшення вакансій. У той же час, уже з третього кварталу минулого року, коли стала відчутна макроекономічна стабілізація, ситуація на ринку праці потрохи змінюється на краще", - зазначила Бушина.

Вона також повідомила, що за підсумками 9 місяців 2015 року, рівень зайнятості серед працездатного населення (тобто українців віком від 15 до 70 років) зменшився з 57,4% до 56,9%, свідчить статистика Мінекономрозвитку. Найвищий рівень зайнятості серед регіонів був у Києві - 62,3%, найнижчий - у Донецькій області 50,6%. Рівень безробіття (за методологією Міжнародної організації праці) серед працездатного населення зріс до 9,0% (8,9% за 9 міс. 2014 р.). Наприкінці грудня 2015 р. в Україні було офіційно зареєстровано 490,8 тис. безробітних, або 1,9% від працездатного населення.

Однак відносна економічна стабілізація мала ефект: у третьому кварталі 2015 року, у порівнянні з другим, безробіття скоротилось на 0,2 відсоткового  пункту - до 8,6%.

Головна умова втілення оптимістичного сценарію - це успішна реалізація економічної програми, яку втілює Уряд України за підтримки МВФ та інших міжнародних партнерів. Світовий банк, МВФ та інші експерти прогнозують Україні 1-2% зростання ВВП у 2016 році.

"Це скромний прогноз, але, сподіваємося на зміну у тенденції та початок тривалого економічного росту. Ситуація у сфері зайнятості буде залежати, насамперед, від стабілізації суспільно-політичної ситуації у країні, а також від того, наскільки активно розвиватиметься бізнес, чи прийдуть сюди міжнародні інвестори", - додала директор департаменту.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в Україні (без урахування тимчасово окупованих територій Автономної Республіки Крим, р. Севастополя та частині зони проведення антитерористичної операції) у грудні 2015 р. рівень безробіття склав 1,9% порівняно з 1,6% місяцем раніше.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся