Мінекології планує продавати спецдозволи на користування надр через систему ProZorro

НовиниЕкономіка    24.10.2016 - 18:04
Фото: Остап Семерак
Фото: Остап Семерак
Нефьодов назвав число судових позовів проти системи ProZorro Мінекології перевірить підприємства, які мають справу з небезпечними відходами

Ведуться переговори щодо продажу

Міністерство екології та природних ресурсів планує продавати спецдозволи на користування надр через систему ProZorro. Про це заявив голова відомства Остап Семерак, передає прес-служба міністерства.

Так, Семерак зазначив, що видача спецдозволів на користування надрами має відбуватися прозоро і на конкурентних засадах.

"Іншого виходу, крім як перейти на стандарти, які існують в цивілізованому західному світі, коли відбуваються відкриті аукціони, і дозволи отримує той, хто має конкурентні переваги, у нас немає. Готові пакети спецдозволів на видобуток цих корисних копалин повинні бути продаватися на відкритому прозорому аукціоні без корупційних преференцій. Ми ведемо переговори про їх продаж через систему ProZorro і думаю, що це стане реальністю у разі підтримки наших пропозицій урядом", - зазначив міністр.

Крім того, він підкреслив важливість здійснення природоохоронного контролю за використанням надр.

"Видобувачі корисних копалин зобов’язані вести свою господарську діяльність з урахуванням природоохоронного законодавства. Функцію моніторингу за їх діяльністю має здійснювати точно не Служба, яка видає ліцензії на користування надрами. У цьому контексті важлива також реформа Держекоінспекції, яку ми хочемо перетворити у природоохоронну службу. Саме вона буде відстежувати дотримання природоохоронного законодавства, зокрема, у сфері геології та надр", - зазначив Семерак.

Нагадаємо, Канада може приєднатися до реформування в сфері українського надрокористування.

Читайте в розділі

На суди з "Газпромом" Україна витратила понад 0,5 млрд гривень

За 10 місяців збиток банків знизився у 4,3 рази

Готівковий курс долара у продажу підвищився до 26,91 гривень

On Top