Мінекології ініціює підвищення штрафів за організацію звалищ

НовиниСуспільство    25.08.2016 - 10:45
Фото: Остап Семерак
Фото: Остап Семерак

Також зараз завершується розробка інтерактивної карти стихійних і санкціонованих звалищ

Міністерство екології розробляє законопроект, який передбачає істотне підвищення штрафів за порушення природоохоронного законодавства. Про це повідомив міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак в ефірі телеканалу "Еспресо", передає прес-служба Мінекології.

"З моєї точки зору відповідальність, яка прописана в законодавстві, є недостатньою. Наприклад, якщо за незаконне звалище біля обласного центру штраф складає всього 350 гривень, то це недієвий механізм. Зараз ми готуємо новий законопроект про підвищення відповідальності за шкоду, заподіяну навколишньому природному середовищу", - розповів Семерак.


Він нагадав, що в таких країнах, як Польща і Німеччина діють спеціальні підрозділи з моніторингу дотримання природоохоронного законодавства.

"Це наша перспектива. Але для ухвалення такого рішення ми повинні використовувати громадський тиск як найбільш дієву силу і підвищити рівень покарань, які обов'язково повинен ухвалити парламент. Сподіваюся, що мої колеги ВР підтримають мене у намірах підвищити відповідальність за такі правопорушення як організація нелегальних звалищ та ігнорування вимоги їх прибрати у визначені терміни", - сказав Семерак.

Крім того, за словами Семерака, наразі на завершальному етапі перебуває процес створення інтерактивної карти стихійних і санкціонованих звалищ.

"На цій картці буде офіційна інформація від органів місцевого самоврядування, яку ми отримуємо і паралельно обробляємо", - додав міністр.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Мінекології розробити мобільний додаток для інвентаризації звалищ.

On Top