У МінАТО конфлікт з обладміністраціями через кошти на відбудову Донбасу, - DW

НовиниПолітика    20.04.2017 - 15:51
Фото: Георгій Тука ("УНІАН")
Фото: Георгій Тука ("УНІАН")

Причина може полягати в боротьбі за контроль над мільярдами гривень

У Міністерства з питань тимчасово окупованих територій (МінАТО) існує конфлікт з обласними адміністраціями через коштів на відбудову Донбасу. Про це повідомляє DW.

"Про конфлікт між МінАТО і обладміністраціями на місцях в останні місяці пригадує багато співрозмовників видання, припускаючи, що його причина полягає в боротьбі за контроль над мільярдами гривень, які повинні спрямовуватися на відновлення Донбасу", - йдеться в повідомленні.

Згідно з інформацією видання, в середині 2016 року Донецька та Луганська області в результаті бюджетного перерозподілу отримали в цілому додатково 3,6 млрд гривень на затверджені проекти з відновлення інфраструктури та житла.

Пізніше міжвідомча перевірка виявила, що до кінця року місцеві адміністрації встигли витратити тільки відповідно 5 і 14 % з отриманих сум, що на думку МінАТО свідчить про їхню неефективність в якості розпорядників коштів.

У свою чергу, перший заступник голови Донецької обласної військово-цивільної адміністрації Євген Вілінський підкреслив, що МінАТО і його попередник - Держагенство по відновленню Донбасу - 1,5 роки не можуть добитися прийняття державної цільової програми відновлення та розвитку світу. Оприлюднений проект програми передбачає видатки вже в 48,7 мільярда гривень протягом 2017-2020 років.

Через "Фонд багатьох партнерів", який міністерство анонсував ще під час свого створення, повинна надійти половина з цих коштів від міжнародних донорів.

Заступник міністра Георгій Тука пообіцяв, що фонд почне працювати вже у найближчий місяць. Він заявив, що дозволить витрачати гроші від донорів лише "тим людям, яким довіряє".

Нагадаємо, раніше повідомлялося заяві про Георгія Лою, що розмінування територій Донбасу після завершення бойових дій може зайняти до 15 років.

On Top