ua en ru

Міліція порушила справу за фактом створення воєнізованих формувань у Львівській обл

Міліція відкрила кримінальне провадження за фактом створення незаконних воєнізованих формувань (так званих загонів народної самооборони) у Львівській області.

Міліція відкрила кримінальне провадження за фактом створення незаконних воєнізованих формувань (так званих загонів народної самооборони) у Львівській області. Про це повідомляє прес-служба прокуратури Львівської області.

"За процесуального керівництва прокуратури області слідчими ГУ МВС України у Львівської області розпочато досудове розслідування за фактом вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.260 КК України (створення не передбачених законом воєнізованих формувань або участь у їх діяльності)", - йдеться в повідомленні.

У прес-службі прокуратури пояснюють: раніше з'явилася інформація, що в обласних та районних центрах України, у тому числі у Львові, створюються загони самооборони за аналогією охорони Майдану із зазначенням контактних телефонів для запису до їх складу. Зокрема, про створення львівськими активістами озброєної "гвардії" самооборони, долучивши до організації чоловіків, які володіють легальною вогнепальною зброєю.

"Таким чином, невстановлені особи на території Львівської області створили не передбачені законами України воєнізовані формування. З огляду на викладене, ГУ МВС України у Львівської області 11 лютого поточного року відомості про вчинення вказаного кримінального правопорушення внесено до ЄРДР", - додають в обласній прокуратурі.

На даний час розслідування триває та перебуває на контролі прокуратури.

У прес-службі також зазначають, що санкція за дане правопорушення передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від двох до п'яти років.

Нагадаємо, на своєму засіданні 25 січня 2014 р. Львівська обласна рада визнала Народну раду, відкликавши всі повноваження, делеговані Львівській ОДА.

Також був створений загін народної самооборони як орган муніципальної дружини облради, яким доручено забезпечити охорону адміністративних приміщень облради, а також охорону громадського порядку при проведенні мирних зібрань громадян України на території області.