ru ua

МЗС України протестує проти незаконного вивезення до РФ українського пілота Савченко

Міністерство закордонних справ України протестує проти незаконного вивезення в Росію пілота Збройних сил України Надії Савченко.

Міністерство закордонних справ України протестує проти незаконного вивезення в Росію пілота Збройних сил України Надії Савченко. Про це повідомляє прес-служба українського зовнішньополітичного відомства.

"МЗС України висловлює рішучий і категоричний протест у зв'язку з незаконним вивезенням на територію Росії Надії Савченко - військовослужбовця Збройних сил України, яка раніше була захоплена представниками збройних терористичних формувань, які діють на сході України. Це є ще одним підтвердженням того, що терористи планують і реалізують свої злочини на території України в тісній зв'язці зі спецслужбами Російської Федерації", - йдеться в повідомленні.

У МЗС підкреслили, що подібні дії влади РФ не залишаться без адекватної відповіді з боку України та міжнародного співтовариства.

"Україна вимагає від російської сторони невідкладного надання українським офіційним представникам повної і вичерпної інформації про обставини незаконного вивезення Надії Савченко в Росію, об'єктивного розслідування цього факту і покарання винних, негайного допуску до громадянці України українського консула для надання правової допомоги", - зазначили в міністерстві.

МЗС чекає від російської сторони вжиття заходів з метою звільнення Савченка з-під варти та її повернення найближчим часом в Україну.

У міністерстві також закликають засудити протиправні дії РФ, спрямовані на порушення прав і свобод громадян України, і посилити тиск на російську владу.