ru ua

МЗС України заперечує використання фосфорних боєприпасів силами АТО

Міністерство закордонних справ України заперечує використання заборонених фосфорних боєприпасів силами антитерористичної операції (АТО) під час бойових дій на Донбасі.

Міністерство закордонних справ України заперечує використання заборонених фосфорних боєприпасів силами антитерористичної операції (АТО) під час бойових дій на Донбасі. Про це йде мова в коментарі українського зовнішньополітичного відомства у відповідь на повідомлення у російських ЗМІ про нібито обстріли українською армією м. Лисичанськ фосфорними боєприпасами у ніч на 22 липня 2014 р.

"МЗС України категорично та офіційно заявляє, що українські підрозділи, задіяні в АТО, не мають на озброєнні фосфорних боєприпасів. Будь-які спроби російської сторони звинуватити українську армію у їхньому використанні не мають під собою жодних підстав та є відвертою провокацією, свідомо вчиненою з метою дискредитації сил антитерористичної операції", - йдеться в коментарі.

В українському МЗС наголошують, що це вже не перший випадок, коли російська сторона свідомо видає фальшиву інформацію за офіційну позицію.

Зокрема, зазначають у відомств, офіційні представники РФ "бездоказово та безрезультатно, у тому числі під час засідань ОБСЄ, намагалася звинуватити підрозділи Збройних сил України, задіяні в рамках АТО, у нібито використанні цього забороненого виду зброї".

Водночас у МЗС України закликали міжнародне співтовариство звернути увагу на наявні у компетентних органів України докази переговорів терористів щодо отримання з РФ фосфорних боєприпасів для використання в установках залпового вогню "Град" та засудити злочинні дії і наміри терористів, пов'язані з отриманням та застосуванням цього забороненого виду зброї проти українських військових та мирного населення.

Раніше начальник управління з розслідування злочинів, пов'язаних із застосуванням заборонених засобів і методів ведення війни, СК РФ Олександр Дриманов в інтерв'ю російському "Комерсанту" звинуватив українську армію у використанні заборонених фосфорних боєприпасів під час антитерористичної операції на Донбасі.