ru ua

МЗС РФ заявляє, що ЗРК "Бук" ВСУ були розгорнуті в зоні АТО

Міністерство Російської Федерації заявляє, що зенітно-ракетні комплекси "Бук" Збройних сил України були розгорнуті в зоні антитерористичної операції

Міністерство Російської Федерації заявляє, що зенітно-ракетні комплекси "Бук" Збройних сил України були розгорнуті в зоні антитерористичної операції. Це випливає з тексту питання, заданого Україні, яке МЗС РФ опублікувало у своїй заяві по темі розслідування причин катастрофи малайзійського літака у повітряному просторі України.

"Може офіційний Київ повідомити всі деталі використання установок "Бук" в районі бойових дій? Головне - навіщо ці системи там розгорнуті, оскільки у ополченців немає літаків?", - запитує МЗС РФ.

У заяві зовнішньополітичного відомства Росії наголошується, що метою проведення максимально об'єктивного розслідування керівництво Міністерства оборони Російської Федерації задало десять питань українській стороні:

1. Влади України відразу ж визначили ополченців, як винуватців трагедії. Що лежить в основі таких висновків?

2. Може офіційний Київ повідомити всі деталі використання установок "Бук" в районі бойових дій? Головне - навіщо ці системи там розгорнуті, оскільки у ополченців немає літаків?

3. Які причини бездіяльності української влади щодо формування міжнародної комісії? Коли така комісія почне працювати?

4. Чи готові представники збройних сил України пред'явити міжнародним експертам документи з обліку ракет класу повітря-повітря і земля-повітря і боєкомплектів зенітно-ракетних комплексів?

5. Чи будуть дані засобів об'єктивного контролю про переміщення літаків ВПС України в день трагедії пред'явлені міжнародної комісії?
6. Чому українські авіадиспетчери допустили відхилення маршруту літака на північ у бік "зони антитерористичної операції"?

7. Чому не було повністю закрито для цивільних літаків повітряний простір над зоною бойових дій, тим більше що в цьому районі не існувало суцільного поля радіолокаційних засобів навігації?

8. Може офіційний Київ прокоментувати повідомлення в соцмережах, нібито від імені іспанської авіадиспетчера, що працює на Україні, що збитий над територією України "Боїнг" супроводжували два українських військових літака?

9. Чому Служба безпеки України почала без міжнародних представників роботу з записами переговорів українських диспетчерів з екіпажем "Боїнга" та з даними українських радарів?

10. Як були враховані уроки попередньої аналогічної катастрофи російського Ту-154 в 2001 році над Чорним морем? Тоді керівництво України до останньої хвилини заперечувало причетність Збройних сил країни до тієї трагедії, поки неспростовні докази не виявили провину офіційного Києва.

"На жаль, досі жодної реакції української сторони на зазначені питання не було. Очікуємо, що відповіді будуть все-таки дано", - додали в прес-службі.

Начальник головного оперативного управління Генштабу ВПС Росії Андрій Картаполов заявив, що у розпорядженні Міністерства оборони Росії є супутникові знімки, на яких зафіксовано розташування засобів протиповітряної оборони України перед катастрофою Boeing-777, передає РБК.