МЗС рішуче виступає проти тортур щодо незаконно утримуваних в РФ громадян України

Новини Політика 11.02.2016 - 22:39
Фото: МЗС України
Фото: МЗС України

Такі дії розцінюються як неспроможності влади РФ довести свої звинувачення правовими методами

Міністерство закордонних справ (МЗС) України рішуче виступає проти застосування тортур до незаконно утримуваних російською владою громадян України. Про це йдеться у повідомленні прес-служби відомства.

"Міністерство закордонних справ України рішуче виступає проти систематичного застосування російською владою залякування, тортур, катування та інших методів нелюдського або такого, що принижує людську гідність, поводження стосовно громадян України, які перебувають на українській території, захопленій російськими окупаційними військами, або незаконно і проти їхньої волі утримуються на території РФ", - йдеться у повідомленні.

Як зазначається, глибоке обурення викликають факти застосування тортур та інших методів нелюдського поводження щодо Станіслава Клиха, Миколи Карпюка, Олега Сенцова, Геннадія Афанасьєва та інших українців, що утримуються в російських казематах.

"Розглядаємо цю політику насильства та приниження з боку Російської Федерації як неспростовне підтвердження політичної заангажованості, безпідставності і абсурдності усіх справ, що нині ведуться проти захоплених українців, а також неспроможності влади РФ довести свої звинувачення правовими методами", - йдеться у повідомленні.

Повідомляється, що МЗС відстежує усі випадки переслідування за політичними і національними мотивами, залякування, застосування тортур, викрадення людей, що скоюються російською владою у Криму та на Донбасі.

"Масштабність, систематичність і невпинність здійснюваного свідчать про свідоме обрання Росією злочинного шляху проти людяності. Наголошуємо, що протиправна та антигуманна поведінка держави-агресора і держави-окупанта по відношенню до людини, її прав і свобод є елементом прояву зростаючих у Російській Федерації тоталітаризму і диктатури, що становлять безпосередню загрозу для Європи та міжнародної безпеки", - йдеться у повідомленні.

У зв'язку з цим, повідомляється, що МЗС закликає світову громадськість посилити спільний тиск на Російську Федерацію як порушника міжнародного права, з метою не допустити подальшого знущання над правами, свободами, людською гідністю і життям громадян України, які стали жертвою агресії та злочинної діяльності Росії та її державних органів.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що глава МЗС України Павло Клімкін, виступаючи в лондонському Королівському інституті міжнародних відносин, заявив, що Україна ніколи не прийме пропозиції про федералізацію, особливо, якщо ці пропозиції будуть виходити від Росії.