ua en ru

МЗС прокоментував наміри РФ здійснити будівельні роботи на території "Херсонесу"

МЗС прокоментував наміри РФ здійснити будівельні роботи на території "Херсонесу" Фото: "Херсонес Таврійський"

РФ зобов’язана забезпечити належну охорону культурних цінностей заповідника

Міністерство закордонних справ (МЗС) України прокоментувало наміри Російської Федерації здійснити будівельні роботи на території національного заповідника "Херсонес Таврійський". Відповідний коментар розміщено на сайті МЗС.

"У зв'язку з появою в засобах масової інформації повідомлень про наміри незаконної влади тимчасово окупованих Автономної Республіки Крим та м. Севастополь порушити умови збереження українського об'єкта Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО "Стародавнє місто Херсонес Таврійський та його хора", який входить до складу Національного заповідника "Херсонес Таврійський", Міністерство закордонних справ України застерегло російську сторону від таких дій та закликало до необхідності дотримання міжнародного права", - йдеться у повідомленні.

Як зазначається, перебуваючи у списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, цей культурний об'єкт вимагає особливого режиму захисту, передбаченого положеннями Конвенції ЮНЕСКО про охорону всесвітньої культурної та природної спадщини 1972 року.

"Відповідно до Конвенції про захист культурних цінностей у випадку збройного конфлікту 1954 року, стороною якої є Російська Федерація, вона зобов'язана як держава, що здійснила окупацію, забезпечити належну охорону культурних цінностей та повагу до них", - йдеться у повідомленні.

Повідомляється, що Міністерство закордонних справ України нотифікувало про зазначене МЗС РФ.

Нагадаємо, 20 жовтня 2015 року прем'єр-міністр Росії Дмитро Медведєв підписав розпорядження, яким понад 220 об'єктів на території анексованих Криму і Севастополя віднесено до пам'яток історії та культури РФ.