ru ua

МЗС назвав терміни повернення українців з інших країн

МЗС назвав терміни повернення українців з інших країн Іллюстративне фото (РБК-Україна)

Рейсів з повернення українців планують здійснити декілька

Повернення українців з інших країн у зв'язку з коронавірусом планують здійснити до 12 травня. Про це у відповідь на запит РБК-Україна повідомила заступник начальника управління консульського захисту МЗС України Олена Ялова.

За її словами, рейсів з повернення українців планують здійснити декілька.

"Ми не виключаємо, що до 12 травня відбудуться рейси, які будуть повертати наших громадян. Проте, це також в компетенції інших органів, не тільки в Україні, але і закордоном", - повідомила Ялова.

В МЗС наголошують, що негайного повернення в Україну потребують близько 9 тисяч громадян. Тому наразі спільно з Мініфраструктури та авіаперевізниками розглядають кілька можливих маршрутів для повернення українців.

"Ми зацікавлені, щоб повернути наших громадян якнайшвидше, але в найбільш безпечний для них спосіб. Я думаю, що це відбуватиметься постійно з огляду на те, яка кількість громадян цього потребує", - розповіла вона.

За її словами, це буде не один рейс, адже наші громадяни знаходяться в різних куточках світу.

"Тому розглядаються різні маршрути. Опрацьовується логістика, як їх доправити, скажімо, до можливого пункту перетину кордону. Розглядаються всі види транспортування. І логістика опрацьовує постійно нові маршрути та нові можливості.… Пріоритетними зараз є громадяни, які перебувають в Індії, це Гоа. Також це Індонезія, українці, які знаходяться в Казахстані, Ірані…", - заявила вона.

Нагадаємо, за кордоном від коронавірусу вилікувались 50 громадян України.

Раніше прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявляв, що пік захворюваності коронавірусом в Україні очікується на початку травня.