ua en ru

У МЗС Німеччини оголосили про зміну курсу у відносинах з Туреччиною

У МЗС Німеччини оголосили про зміну курсу у відносинах з Туреччиною Фото: Зігмар Габріель (facebook.com/sigmar.gabriel)

Буде переглянуто надання допомоги ЄС в рамках підготовки Туреччини до вступу в Євросоюз

Міністр закордонних справ Німеччини Зігмар Габріель оголосив про зміну зовнішньополітичного курсу держави щодо Туреччини у зв'язку з арештами німецьких журналістів і правозахисників. Дане рішення прийнято після узгодження з канцлером Ангелою Меркель і главою Соціал-демократичної партії Мартіном Шульцем, передає Deutsche Welle.

Голова МЗС зазначив, що будуть переглянуті умови, на яких Німеччина надає Туреччини інвестиційні кредити і економічну допомогу, наприклад, в якості державних гарантій під кредити. Крім того, буде переглянуто надання допомоги Європейського союзу в рамках підготовки Туреччини до вступу в ЄС.

Крім того, МЗС ФРН посилює свої рекомендації про безпеку для громадян Німеччини, які бажають відвідати Туреччину.

Так, Габріель підкреслив, що відносини з Туреччиною "неможливо розвивати як раніше". За його словами, на кожне нове загострення з боку Анкари уряд Німеччини намагався реагувати спокійно, сподіваючись, що турецька влада почне діяти розумно. І кожен раз в Берліні були "розчаровані".

Голова МЗС нагадав про недавній арешт у Стамбулі німця Петера Штойдтнера і ще п'яти правозахисників, яких турецька влада звинувачує у підтримці терористичної організації. Кілька місяців тому за схожим звинуваченням в Туреччині був заарештований кореспондент німецького видання Die Welt Деніз Юджель, який до цих пір перебуває у попередньому ув'язненні.

Нагадаємо, раніше голова Єврокомісії Жан-Клод Юнкер заявив, що має намір "тримати відкритими двері в Європу для Туреччини" і закликав Туреччину не віддалятися від європейського співтовариства.