Місцева влада повинна відмовитися від перевірок інвесторів мінімум на 3 роки, - нардеп Олексій Савченко

НовиниПолітика    26.07.2016 - 15:12

Місцеві органи самоврядування, а також керівництво обласних та районних державних адміністрацій повинні створювати максимально комфортні умови для роботи бізнесу в регіонах. Таку думку висловив в інтерв'ю українським ЗМІ народний депутат, член фракції БПП, перший заступник голови комітету ВР з питань бюджету Олексій Савченко.

За його словами, обидва чинники – і створення інвестиційного клімату на національному рівні центральними органами влади, і підтримка бізнесу в регіонах місцевою владою – однаково важливі для припливу інвестицій в Україну.


"Якщо спрощено, то президент, уряд, Національний банк створюють загальну рамку для інвестицій. Якщо ми говоримо про глобальні корпорації, які тут ніколи не працювали, вони дивляться на наявність у нас програми співпраці з МВФ, на оцінки, які нам дає Європейський банк реконструкції та розвитку. Інвестори дрібніші подивляться на рейтинг Doing Business, на регуляторне середовище, щоб зрозуміти, а чи є сенс тут взагалі платити податки, чи можна звідси вивести до себе на батьківщину прибуток. Але "польова", реальна робота починається безпосередньо в регіоні", - зазначив нардеп Савченко.

Він підкреслив, що саме з регіональними чиновниками стикається підприємець, коли хоче відкрити виробництво.

"Як виглядає в моєму розумінні ідеальний губернатор, голова обласної або районної ради? Взяв за руку інвестора і провів по всіх інстанціях, запропонував кілька варіантів ділянок землі, підвів комунікації, максимально спростив отримання дозвільних документів, і не тривожиш перевірками мінімум на 3 роки", - вважає народний депутат.

Він також додав, що "ніхто не збирається роздавати направо і наліво землю людям з вулиці". "Під інвестором я розумію зрозумілу, прозору компанію, з досвідом роботи, баченням розвитку проекту, яка прийде з прорахунками, з обґрунтованими показниками. І безумовно, це повинен бути стратегічний інвестор з перспективою створення великої кількості робочих місць, сплати великого обсягу податків. Далі, продаж землі або права оренди – нехай навіть на ділянку з комунікаціями – повинен проходити на конкурсній основі. В ході цього аукціону претенденти покажуть свої справжні наміри", - підкреслив Савченко.

Народний депутат додав, що "був би щасливий на місці будь-якого очільника області або району", якщо б у нього "стояла черга з інвесторів, готових забудовувати всі вільні ділянки виробництвами". "Але такого, на жаль, зараз немає", - резюмував він.

On Top