МЕРТ пропонує зобов'язати компанії з держчасткою направити 50% прибутку на дивіденди

НовиниФінанси    10.11.2016 - 15:54
Фото: МЕРТ пропонує відраховувати на дивіденди 50% прибутку компаній з держчасткою
Фото: МЕРТ пропонує відраховувати на дивіденди 50% прибутку компаній з держчасткою

У цьому році на дивіденди відраховувалося 75% прибутку за 2015 рік

Міністерство економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ) пропонує уряду зобов'язати компанії з державною часткою в статутному капіталі направити на виплату дивідендів 50% прибутку за підсумками 2016 року. Відповідний проект постанови розміщений на сайті міністерства.

У минулому році, відомство також пропонував робити відрахування в сумі 50% прибутку, однак Кабінет міністрів своєю постановою №228 від 23 березня 2016 року зобов'язав підприємства, у яких держава володіє або контролює частку акцій, направити на виплату 75% прибутку.

Так, згідно з документом, для "Укргідроенерго" і "Ощадбанку" пропонується затвердити на виплату дивіденди 30% від прибутку у 2016. Для "Ощадбанку" 30% – це максимальний рівень ставки плати дивідендів, передбачений договорами залучення коштів на зовнішніх ринках.

Згідно з пояснювальною запискою, у 2016 році до держбюджету перераховано 2 млрд 743,488 млн гривень у вигляді дивідендів. У 2017 році виплати дивідендів до держбюджету очікуються в розмірі 8,5 млрд гривень.

Норма про відрахування частини прибутку на дивіденди стосується компаній, у статутному капіталі яких є корпоративні права держави, а також компаній, 50% і більше акцій (частин, паїв) яких належить компаніям, частка держави в яких становить 100%, в тому числі дочірніх підприємств.

МЕРТ також традиційно пропонує Кабміну затвердити норму про те, що якщо до 1 липня 2016 року компанія не виплатить дивіденди за 2016 рік, контракт з керівником такого підприємства повинен бути розірваний.

Нагадаємо, МЕРТ ініціює реформу концесійного законодавства.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся