У МЕРТ оцінили зростання ВВП України в січні-червні на рівні 2,5%

Новини Економіка 27.07.2017 - 03:59
Фото: МЕРТ (РБК-Україна)
Фото: МЕРТ (РБК-Україна)

Разом із внутрішнім попитом підтримку індексу надав зовнішній сектор

Зростання зведеного індексу виробництва товарів та послуг (ЕКО) в Україні в січні-червні 2017 становить 2,2%, зростання ВВП оцінюється на рівні 2,5% +/- 0,3 процентних пункти. Дані розрахунки опублікувало Міністерство економічного розвитку і торгівлі (МЭРТ).

Так, відзначено позитивний внесок у зростання індексу СІП підвищення споживчого та інвестиційного попиту на тлі поліпшення ділових і споживчих настроїв, а також розширення фінансових можливостей підприємств і домогосподарств.

Разом з внутрішнім попитом підтримку індексу надав також зовнішній сектор. У той же час, як і раніше, продовжували демонструвати негативну динаміку промислове виробництво і сільське господарство.

Повідомляється, що за оцінками МЕРТ, позитивну динаміку індексу будуть підтримувати продовження економічних реформ і поліпшення ділових очікувань, зростання споживчої активності за підвищення рівня зарплат, а також зростання цін на світових товарних ринках.

Проте негативний вплив на динаміку індексу надасть стримана активність в деяких видах економічної діяльності.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в Міністерстві економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ) розповіли, на які проекти йшла міжнародна технічна допомога в останні три роки.