ru ua

Механізм держгарантій дозволить створити нові робочі місця, - Арбузов

Новий порядок залучення кредитів під державні гарантії забезпечить збільшення експортного потенціалу України, а також підтримку національного товаровиробника. Про це заявив в.о. прем'єр-міністра України Сергій Арбузов.

"Кабінет міністрів України в непростій політичній і економічній сітуації знаходить можливості для подальшого розвитку економіки України у найважливіших напрямках , покликаних забезпечити конкурентоспроможність українських товарів і послуг на зовнішніх ринках, створити нові робочі місця в країні і поліпшити життя простих українців", - сказав він.

Для цього, за словами в.о. прем'єр-міністра, уряд розробив порядок залучення кредитів під державні гарантії в 2014 році головними розпорядниками бюджетних коштів для здійснення капітальних вкладень понад встановлені бюджетних призначень.

Арбузов зауважив, що реалізація цього документа дозволить міністерствам прівлекатьпод цільові проекти дешеві кредитні ресурси.

Зокрема, він зауважив, що процентна ставка за такими запозиченнями не перевищуватиме облікову ставку Національного банку України збільшену на 3% річних, але небільше 9,5% річних.

При цьому глава уряду пояснив, що вказані кошти будуть спрямовані переважно на підтримку пріоритетних галузей економіки, в тому числі в рамках програми активізації розвитку економіки України на 2013-2014 роки.

Серед них він виділив енергетичний сектор, зокрема, програми енергозбереження, агропромисловий комплекс, інформаційні технології, науку і освіту.