ua en ru

Медведєв: РФ і Китай близькі до досягнення домовленостей щодо ціни на російський газ

Росія і Китай близькі до досягнення домовленостей щодо ціни на російський газ, заявив Президент РФ Дмитро Медведєв сьогодні в рамках своєї участі в Діловому саміті Азіатсько-Тихоокеанського економічного співробітництва (АТЕС). "Ми завершуємо наші переговори", - сказав він, нагадавши, що спірним залишається питання про ціну продукції. "Але і за ціною ми дуже близькі до того, щоб домовитися", - сказав він, запевнивши, що, на його думку, домовленість буде досягнута "в самому найближчому майбутньому, в короткій перспективі".
Медведєв вважає потенціал китайського ринку газу зіставним з європейським. "Потенціал поставок трубного газу в КНР абсолютно співмірний з тими обсягами, які ми поставляємо в країни Західної Європи", - сказав він.
Глава Російської держави нагадав також, що зараз обговорюються два маршрути поставок російського газу в Китай - західний і східний, і на цей рахунок тривають переговори. "Як тільки вони закінчаться, а основне питання одне - ціна, всі перепони будуть зняті, і газ буде поставлятися в значно більших обсягах", - сказав російський Президент.
Нагадаємо, Росія і Китай до сих пір не змогли узгодити ціну поставок російського газу в КНР, через що сторони не можуть підписати фінальну угоду. За неофіційними даними, розбіжність в ціні на поставку газу сягає 100 дол. за 1 тис. куб. м. ВАТ "Газпром" неодноразово висловлювало надію усунути розбіжності з Китаєм до кінця 2011 р.
У вересні 2010 р. "Газпром" і китайська CNPC підписали розширені основні умови поставок природного газу з Росії в Китай. У цьому документі зафіксовані ключові комерційні параметри майбутніх поставок російського природного газу на ринок КНР по західному маршруту: об'єм і терміни початку експорту, рівень "бери або плати", період нарощування поставок, рівень гарантованих платежів. Згідно з досягнутими домовленостями, термін дії контракту складе 30 років. Газ постачатиметься газопроводом "Алтай" із Західного Сибіру через західну ділянку російсько-китайського кордону. Передбачається почати поставки газу в 2015 р. в обсязі 30 млрд куб. м в рік. Також передбачається експорт до Китаю по східному маршруту (з родовищ Якутії і острова Сахалін) в обсязі 38 млрд куб. м. Таким чином, планований річний обсяг поставок в перспективі може скласти 68 млрд куб. м.