ua en ru

Медведчук вважає, що з Сирії хочуть зробити другий Ірак

Лідер громадського руху "Український вибір" Віктор Медведчук вважає, що з Сирії хочуть зробити другий Ірак. Про це повідомляє прес-служба руху.

"Сирія створила всі умови, щоб Комісія ООН з розслідування інциденту із застосуванням хімічної зброї могла дати об'єктивну оцінку подіям, що відбуваються. Наголошую, що без мандата Ради Безпеки Організації Об'єднаних Націй жодна цивілізована країна не має ні морального, ні юридичного права застосовувати силу", - заявив Медведчук.

Він висловив переконання, що народу Сирії не потрібна війна.

"Хто застосував хімічну зброю - ще не відомо. Спроби звинуватити в цьому владу Сирії до отримання офіційного висновку Комісії з розслідування цього інциденту нагадують історію десятилітньої давності, коли на адресу Іраку пролунали нічим не підкріплені звинувачення про наявність в цій країні зброї масового ураження. Ця брехня стала підставою для масштабного збройного конфлікту, в якому загинуло більше мільйона мирних громадян", - вважає лідер "Українського вибору".

Медведчук, який очолював Державну комісію з розслідування скандалу навколо нібито продажу військової техніки в Багдад, відповідально заявив, що Україні так і не були принесені публічні вибачення у зв'язку з необґрунтованими звинуваченнями нашої країни в постачаннях комплексів "Кольчуга", хоча ні українських радіолокаційних комплексів, ні зброї масового ураження американські солдати в Іраку так і не знайшли. Він також нагадав, що за поширення тієї брехливої інформації досі ніхто так і не поніс відповідальності.
"Не можна не погодитися зі слушною позицією Росії і Китаю, які домагаються об'єктивного проведення розслідування та збереження миру в регіоні", - зазначив лідер "Українського вибору".

Медведчук висловив здивування з приводу того, що українська влада тривалий час відмовчувалася з приводу ситуації в Сирії.

"Вважаю, що Україна повинна зайняти активну позицію в цьому питанні і нагадати США і НАТО про давню історію, в якій постраждав не тільки Ірак, але і репутація України, вимагати публічних вибачень від країн, які поширювали тоді неправдиву інформацію, та виступити на захист права Сирії на об'єктивне розслідування факту застосування хімічної зброї", - підкреслив Медведчук.