ru ua

Медики та волонтери звинуватили МОЗ у бездіяльності і непрофесіоналізмі

Керівник Української платформи "Міжнародна асоціація підтримки України" Ольга Дурбан-Чуйко відкрито звинуватила керівництво МОЗ у непрофесіоналізмі. Про це вона заявила на прес-конференції, участь в якій взяли провідні науковці, лікарі та керівники волонтерських організацій

За словами Дурбан-Чуйко, в зоні АТО переважно перебувають медики-добровольці. "Таке враження, що чиновники Мінздоров'я не усвідомлюють того, що в країні йде війна. Вони не знають, що відбувається на передовій", - зазначила вона. Дурбан-Чуйко вкрай занепокоєна тим, що в зоні АТО практично відсутні автомобілі швидкої медичної допомоги, а їхні функції виконують окремі волонтери.

Куратор медичної служби Штабу національного порятунку Юлія Вотчер вважає, що солдати гинуть не лише від рук бойовиків, а й через професійну недбалість МОЗ. "Не стільки від поранень, а переважно від некваліфікованої допомоги та відсутності необхідних медпрепаратів", - наголосила волонтер.

"Україна перебуває не лише на межі війни, а й вперше за історію опинилася на порозі епідеміологічної катастрофи", - про це на конференції заявила директор Інституту епідеміології та інфекційних хвороб, академік Вікторія Задорожна.

"Календар щеплень зірвано. Обов'язкові щеплення не будуть зроблені цілому поколінню - майже мільйон дітей до двох років залишився без вакцин", - зазначила фахівець.

Вона додала, що реальна євроінтеграція можлива тільки для "безпечних" країн з достатнім охопленням імунізації населення. Цього року Україна опустилася не просто нижче допустимого рівня, а на саме дно. Задорожна попередила, що нікому в Європі не потрібно вільне переміщення громадян "хворої країни".

Провідний нейрохірург, академік Академії медичних наук України Віталій Цимбалюк наголосив, що вітчизняна медицина хвора і її потрібно лікувати. "Нам потрібно змінити "квотне" призначення міністрів. Треба ставити керівниками відомства професіоналів", - підкреслив академік. За його словами, "вибір міністра народом себе не виправдав: професіонала медична галузь так і не побачила".

Нагадаємо, Кабінет міністрів України заявив, що міністр охорони здоров'я Олег Мусій несе персональну відповідальність за зрив програми закупівель лікарських засобів, вакцин, виробів медичного призначення при наявності необхідного бюджетного фінансування. Уряд звернувся до Генеральної прокуратури, дав доручення Міністерству внутрішніх справ і Національному агентству з питань держслужби України перевірити причини непроведення у визначені законом терміни відповідних тендерних закупівель.