ru ua

МЕА прогнозує подальше зниження цін на нафту

МЕА прогнозує подальше зниження цін на нафту Фото: видобуток нафти

Падіння цін на нафту очікується на тлі збереження в 2016 році перевищення пропозицій над попитом

Міжнародне енергетичне агентство (МЕА) не виключає подальшого зниження світових цін на нафту на тлі збереження в 2016 році перевищення пропозиції над попитом. Про це йдеться у січневій доповіді агентства, передає агентство Bloomberg.

"На нафтовому ринку третій рік поспіль спостерігається перевищення попиту на мільйон барралей в день, що чинить величезний тиск на здатність сектора поглинати його ефективно... Таким чином, відповіддю на питання (може ринок ще опуститися - ред.) є рішуче "так". Він може опуститися ще", - роблять висновок експерти МЕА.

"Видобуток не входять в ОПЕК країн, як прогнозується, скоротиться на 600 тисяч барелів на день, але це неминуче буде в значній мірі компенсовано збільшенням видобутку Іраном. Ми також не можемо очікувати, що інші добувачі Близького Сходу залишаться поза грою.... Різке збільшення внутрішніх цін на паливо в Саудівській Аравії є ознакою того, що найбільший виробник ОПЕК готується до тривалого періоду низьких цін", - пояснюється в доповіді.

Нагадаємо, Ціна нафтової корзини ОПЕК (OPEC Reference Basket of crudes) подешевшала на 1,16 доларів, а її ціна станом на 18 січня офіційно склала 23,58 доларів за барель.