У Мартиненка заявили, що САП тягне час в суді

У Мартиненка заявили, що САП тягне час в суді
Фото: Микола Мартиненко (nfront.org.ua)

Адвокат вважає, що звинувачення НАБУ проти Мартиненка сфабриковані

Судовий розгляд "справи Мартиненка" показало, що звинувачення НАБУ проти екс-депутата сфабриковані. Про це заявив адвокат Петро Бойко, повідомляє РБК-Україна з посиланням на прес-службу Миколи Мартиненка.

За словами Бойка, згадки Мартиненка в цій справі нічим не підтверджені документально. "По-перше, в контракті "Енергоатому" з чеської "Шкодою" немає збитків і немає складу злочину. Навіть замовлений НАБУ аудит відмовився визнавати будь-які збитки, переклавши всю відповідальність на слідство", - зазначив адвокат.

"В суді прокурори САП відверто тягнуть час. Вимагають зачитування всієї зібраної ними макулатури, яка не відноситься до справи - наприклад, багатьох томів технічної документації. І намагаються викрутити негатив до тендеру "Енергоатому". Якщо слідувати логіці НАБУ і САП, то фігурантами справи повинен бути весь тендерний комітет "Енергоатому" (хоча ціна "Шкоди" була стандартною для європейських країн). Але при чому тут Микола Мартиненка?! НАБУ намалювала його прізвище, а довести нічого не може", - додав захисник.

"По-друге, - вказав він, - офіційні документи і від панамських органів влади, і з розрекламованої "швейцарської флешки" спростовують причетність Мартиненка до панамської компанії "Брадкрест". З нею мала економічні відносини лише чеська "Шкода". Але якась офшорна компанія використовується з піар точки зору - для навішування ярликів. У суді фігурування Мартиненка вже було спростовано документально: в установчому договорі "Бредкреста", акціях та сертифікаті власника спочатку були інші люди. Ні на одному такому документі немає прізвища або підпису Мартиненка. Він також не розпоряджався коштами і не отримував ні копійки", - зазначив адвокат.

За його словами, "найсмішніше, що всі документи на користь Миколи Мартиненка були зібрані самим НАБУ. У суді НАБУ початок панікувати і руками прокурорів САП намагалося приховати цілі томи. А ми навіть не розпочали розгляд матеріалів захисту", - сказав Петро Бойко.

Він також вказав, що в Швейцарії це справа протягом декількох років не було передано в суд через відсутність доказів. За словами адвоката, НАБУ сподівається, що в Україні під піар-тиском суд ухвалить політичне рішення по Мартиненку.

"Але юридично матеріали НАБУ настільки незначні, що жоден суд не зможе серйозно до неї поставитися. Тому близькі до бюро кишенькові активісти регулярно вкидають фейки про Мартиненка і продовжують його дискредитацію", - підкреслили у екс-депутата.

Прес-служба Мартиненка вважає, що "рано чи пізно всі винні у фальсифікаціях понесуть кримінальну відповідальність". Подивимося, як на виборах у ВР вони будуть ховатися за депутатськими мандатами. І чи вистачить у них потім сміливості добровільно відмовитися від депутатського імунітету, як це зробив Микола Мартиненко в 2015 році", - заявили у Мартиненка. 

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся