Мартиненко хоче через суд змусити НАБУ передати його справу до суду

Фото: Микола Мартиненко (УНІАН)
Фото: Микола Мартиненко (УНІАН)

Мартиненко може звернутися в суд

Екс-депутат Микола Мартиненко може звернутися до суду, щоб зобов'язати Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) передати так звану "справу Мартиненка" в суд для розгляду по суті. Про це повідомила його прес-служба.

"Парадокс: обвинувачений вимагає передати його справу до суду, а НАБУ це саботує і тягне час. Хоча розслідування було завершено ще в грудні 2017 року, а в квітні цього року закінчив знайомитися з матеріалами справи. І НАБУ обіцяло передати справу в суд", - зазначив Мартиненко.

"Але після того, як НАБУ побачило матеріали мого захисту, у пана Ситника ледь не стався серцевий напад. Адже вони руйнують "справа Мартиненка" як картковий будиночок. А директор НАБУ боїться остаточно "втратити обличчя" після 2-річного піару на моєму імені", - додав він.

Мартиненко заявив, що для Артема Ситника "боротьба" починалася як політична, в рамках дискредитації попереднього уряду.

"Потім сюди додалося бажання директора НАБУ отримати піарні дивіденди, пізніше - глибока особиста образа на мене і бажання помсти. Тому він наказав підлеглим в черговий раз порушити закон і спробувати позасудовим чином нейтралізувати докази моєї невинності. Зараз НАБУ тягне час і звично вдається до фальсифікацій. Пан Ситник вже давно підпадає під статтю Кримінального кодексу про "зловживання владою", - підкреслив Мартиненко.

Він вказав, що "НАБУ разом з САП постфактум і невідомо звідки намалювали ще один том справи. НАБУ вигадало тут смішне пояснення: нібито вони тільки зараз отримали нібито результати міжнародної правової допомоги. Але розслідування і моє знайомство зі справою давно закінчені, тому ніякі матеріали не можуть долучатися в принципі. Та й не може бути нічого нового", - підкреслив колишній депутат.

За його словами, "також НАБУ намагається девальвувати одне з ключових доказів моєї захисту і тисне на незалежного аудитора, який встановив відсутність збитків з боку "Енергоатому". НАБУ безпідставно влаштувало у експерта обшуки і виїмку документів".

"Крім того, НАБУ таємно почало нові слідчі дії відносно мене. Вони є незаконними, оскільки проходять вже після закінчення розслідування. Для маскування НАБУ проводить їх під прикриттям сторонньої кримінальної справи, що не має до мене ніякого відношення. Мета - заявити, що я порушую свої зобов'язання, взяті при обранні запобіжного заходу у вигляді поруки. Хоча я добровільно відмовився від депутатського імунітету, нікуди не ховався і законослухняно виконував всі покладені на мене обов'язки", - сказав Мартиненко.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся