ua ru

Марина Порошенко і Валентин Резніченко відкрили инклюзивно-ресурсний центр в Петриківці

Марина Порошенко і Валентин Резніченко відкрили инклюзивно-ресурсний центр в Петриківці Фото: прес-служба ОДА

У Дніпропетровській області відкрили инклюзивно-ресурсний центр для дітей з особливими потребами

Сьогодні в Петриківці Дніпропетровської області перша Леді Марина Порошенко та голова Дніпропетровської облдержадміністрації Валентин Резніченко відкрили сучасний инклюзивно-ресурсний центр для дітей з особливими потребами. Про це повідомляє прес-служба Дніпропетровської ОДА, передає РБК-Україна.

Инклюзивно-ресурсний центр за проектом Дніпропетровської ОДА облаштований у приміщенні колишніх майстерень Петриківської школи. Тут створили всі необхідні умови для того, щоб особливі діти не відчували ніяких обмежень. На вході в центр встановлені пандуси, широкі двері, всередині немає порогів, у вбиральнях є поручні і "кнопки виклику". Сам центр являє собою яскраве життєрадісне простір.

У центрі є зони для індивідуальних і групових занять. У ресурсній кімнаті діти будуть отримувати побутові навички і грати в розвиваючі ігри. Покращувати фізичний стан вони зможуть в залі лікувальної фізкультури, де розміщено інтерактивна підлога.

"Проектор на стелі показує зображення на підлогу. Коли дитина торкається віртуального килима, він ніби оживає - змінюється зображення, з'являються звукові ефекти. Дитина може зіграти в м'яч на футбольному полі або пройтися по березі моря, слухаючи шум води - всього доступні більше 90 сюжетів. За допомогою інтерактивного підлоги діти будуть розвивати логіку, дізнаватися нові слова або вчитися рахувати", - розповіла директор інклюзивно-ресурсного центру Наталія Шевченко.

У інклюзивно-ресурсному центрі навчатимуться діти від 2 до 18 років. Для них також передбачена індивідуальна програма занять з психологом і логопедом.

Марина Порошенко і Валентин Резніченко відкрили инклюзивно-ресурсний центр в ПетриківціМарина Порошенко і Валентин Резніченко відкрили инклюзивно-ресурсний центр в Петриківці

"Дніпропетровська область одна з перших приєдналася до нашого проекту інклюзивної освіти в Україні. За цей час вона показала вражаючі результати. У регіоні вже відкрито 255 інклюзивних шкіл, в яких навчаються 800 дітей з особливими потребами. Розуміємо, що це не просто слова, а реальні зміни. Сьогодні ми відкривали 22-й інклюзивно-ресурсний центр в області. І найбільша подяка за це - щасливі очі дітей та їх батьків. Думаю, це додає їм упевненості в майбутньому їх дітей", - сказала Марина Порошенко.

"Зараз у школах Дніпропетровщини вчиться в три рази більше особливих дітей, ніж три роки тому. Цей результат надихає нас на втілення нових інклюзивних проектів, - зазначив голова Дніпропетровської облдержадміністрації Валентин Резніченко. - Ми кардинально змінюємо школи по всій області - робимо їх безбар'єрними, оснащуємо пандусами і підйомниками. А ще відкриваємо медіатеки та ресурсні кімнати - зараз в регіоні їх вже 120".

Марина Порошенко і Валентин Резніченко відкрили инклюзивно-ресурсний центр в Петриківці

Фото: Валентин Резніченко та Юрій Голик

"Перший інклюзивно-ресурсний центр в Україні відкрили в 2017 році на базі Солонянської школи. Зараз створюємо такі по всій області, - повідомив радник голови Дніпропетровської ОДА Юрій Голик. - Вони покликані допомогти особливим дітям соціалізуватися. Адже дуже важливо, щоб вони не відчували себе забутими, спілкувалися, вели звичайне життя, незважаючи на проблеми зі здоров'ям".

Марина Порошенко і Валентин Резніченко відкрили инклюзивно-ресурсний центр в Петриківці

Створення у Дніпропетровській області освітнього середовища для особливих дітей - частина соціальної програми голови Фонду Порошенка, дружини президента України Марини Порошенко.