М.Бродський виступає за ліквідацію підприємств за принципом "мовчазної згоди".

Голова Держкомпідприємництва України Михайло Бродський виступає за посилення відповідальності чиновників і за ліквідацію підприємств за принципом "мовчазної згоди". Таку позицію, М.Бродський висловив, виступаючи на засіданні комітету Верховної Ради України з питань промислової і регуляторної політики та підприємництва, яке відбулося у Києві, передає кореспондент РБК-Україна.
"Давайте введемо сурові дисциплінарні санкції чиновникам... За повторне порушення регуляторного законодавства - три роки позбавлення права займатися державною службою, і на третій - взагалі займатися. Якщо буде приймати колегіальний орган, - той, хто підписує ці рішення буде відповідати", - пояснив М.Бродський. Він також висловив переконання, що відповідний закон може бути ухвалений Верховною Радою. "Нормально провести через зал (Верховної Ради) такий закон. Він дуже простий. Він просто уточнює самі санкції", - наголосив М.Бродський.
Також, на переконання голови Держкомпідприємництва, паралельно із запровадженням "принципу мовчазної згоди" для реєстрації підприємств чи отримання дозволів, цей принцип потрібно запровадити і для процедури ліквідації підприємств. "У нас всі кажуть - треба дозволити реєструвати фірми легко. Так, але ми повинні створити умови закривати фірми легко. Я пропоную в мовчазну згоду включити закриття фірми. В законі повинно бути прописано, що треба зібрати, які документи. Зібрав, пакет підготував і відправив. Якщо йому за місяць не відповіли - все, фірма закрита. Це питання досить ніхто не може закінчити, тому що податкова не дає прийняти такий закон", - сказав М.Бродський.

Нагадаємо, 11 лютого 2010 р. Верховна Рада внесла зміни до закону України "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності". Зміни набирають чинності 1 квітня 2010 р., і згідно з ними у дозвільній системі запроваджується принцип "мовчазної згоди". Зокрема, закон визначає, що орган влади, відповідальний за видачу того чи іншого дозволу, має 10 днів на розгляд відповідного звернення підприємця. У разі, якщо за цей термін підприємець не отримає вмотивованої відмови у видачі дозвільної документації, з 11 дня він має право розпочати здійснення відповідної діяльності за принципом "мовчазної згоди".

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся