М.Папієв: З введенням у дію Дністровської ГАЕС Буковина ввійде до числа промрегіонів держави

З введенням у дію Дністровської ГАЕС Буковина ввійде в число промрегіонів держави. Про це повідомив голова облдержадміністрації Михайло Папієв у ході наради з питань фінансування та введення в промислову експлуатацію першого гідроагрегату Дністровської ГАЕС за участю голови правління ВАТ «Укргідроенерго» Семена Поташника, повідомляє його прес-служба.

За словами М.Папієва, Чернівецька область - аграрна область, однак введення в дію Дністровської ГАЕС виведе Буковину в число промислових регіонів держави, а після введення в дію семи однотипних агрегатів стане найбільш потужним об'єктом на європейських теренах та увійде в десятку наймасштабніших проектів гідроенергетики світу.

Дністровська ГАЕС є однією з найбільших у світі гідроакумулюючих електростанцій. Її будівництво було розпочато у 1983 р. Встановлена електрична потужність Дністровської ГАЕС (7 насосів-турбін) у генераторному режимі має складати 2268 МВт, у насосному режимі - 2947 МВт. Проект станції передбачає встановлення семи однотипних гідроагрегатів. Загальна кошторисна вартість будівництва складає 5,8 млрд грн. На першому гідроагрегаті Дністровської ГАЕС у 2010 р. планується виробити 240 млн кВтг електроенергії. Також прийнято рішення про введення в 2011 р.другого, а у 2012 р. - третього гідроагрегатів. Загалом на станції передбачено введення 7 гідроагрегатів загальною потужністю близько 2,5 млн кВт.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся