ru ua

"Львівводоканал" завдав державі збитків на 242 млн гривень, - прокуратура

"Львівводоканал" завдав державі збитків на 242 млн гривень, - прокуратура Фото: "Львівводоканал"

Посадові особи водоканалу здійснили незаконний забір прісних підземних вод

Прокуратура почала досудове розслідування за фактом нанесення посадовими особами "Львівводоканалу" збитків майже на 242 млн гривень. Про це йдеться в повідомленні прес-служби Львівської обласної прокуратури.

Повідомляється, що прокуратура вивчила матеріали перевірок екологічної інспекції підприємств "Львівводоканал" та "Стрийводоканал" і встановила, що посадові особи порушили правила охорони надр і завдали значної шкоди державі.

Встановлено, що службові особи "Львівводоканалу" протягом останніх 4 років при відсутності дозволу на спеціальне водокористування, а також з перевищенням гранично допустимих концентрацій забруднюючих речовин, здійснили скид з очисних споруд Львова понад 65 млн куб. м каналізаційних стоків у річку Полтва, яка є притокою транскордонної річки Західний Буг.

"Такими діями створили небезпеку для здоров'я людей і навколишнього середовища, в тому числі на території сусідньої держави Польща і завдали матеріальних збитків державі на загальну суму понад 6 млн гривень", - йдеться в повідомленні.

Крім того, встановлено, що службові особи "Львівводоканалу" здійснили забір прісних підземних вод в загальній кількості понад 76 млн куб. м з 14 водозаборів, розташованих на територіях Городоцького, Золочівського, Жовківського, Пустомитівського, Стрийського та Яворівського районів Львівської області. Сума збитків від таких дій досягає близько 236 млн гривень.

"Аналогічні порушення виявлені в діяльності КП "Стрийводоканал", посадові особи якого здійснили скид близько 8 млн куб. м забруднюючих речовин з очисних споруд Стрия у річку Стрий, яка є притокою транскордонної річки Дністер, завдавши цим шкоду майже на 3,4 млн гривень. Також останні без відповідних дозволів здійснили забір прісних підземних вод в загальній кількості понад 1,6 млн куб. м з Братковського водозабору, завдавши збитків державі на суму 1,6 млн гривень", - йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, раніше мер Миколаєва скасував своє розпорядження про прийом сміття зі Львова.