"Львівводоканал" завдав державі збитків на 242 млн гривень, - прокуратура

НовиниНадзвичайні події    16.09.2016 - 16:12
Фото: "Львівводоканал"
Фото: "Львівводоканал"
У Львові пограбували ювелірний магазин на 2,7 млн гривень

Посадові особи водоканалу здійснили незаконний забір прісних підземних вод

Прокуратура почала досудове розслідування за фактом нанесення посадовими особами "Львівводоканалу" збитків майже на 242 млн гривень. Про це йдеться в повідомленні прес-служби Львівської обласної прокуратури.

Повідомляється, що прокуратура вивчила матеріали перевірок екологічної інспекції підприємств "Львівводоканал" та "Стрийводоканал" і встановила, що посадові особи порушили правила охорони надр і завдали значної шкоди державі.

Встановлено, що службові особи "Львівводоканалу" протягом останніх 4 років при відсутності дозволу на спеціальне водокористування, а також з перевищенням гранично допустимих концентрацій забруднюючих речовин, здійснили скид з очисних споруд Львова понад 65 млн куб. м каналізаційних стоків у річку Полтва, яка є притокою транскордонної річки Західний Буг.

"Такими діями створили небезпеку для здоров'я людей і навколишнього середовища, в тому числі на території сусідньої держави Польща і завдали матеріальних збитків державі на загальну суму понад 6 млн гривень", - йдеться в повідомленні.

Крім того, встановлено, що службові особи "Львівводоканалу" здійснили забір прісних підземних вод в загальній кількості понад 76 млн куб. м з 14 водозаборів, розташованих на територіях Городоцького, Золочівського, Жовківського, Пустомитівського, Стрийського та Яворівського районів Львівської області. Сума збитків від таких дій досягає близько 236 млн гривень.

"Аналогічні порушення виявлені в діяльності КП "Стрийводоканал", посадові особи якого здійснили скид близько 8 млн куб. м забруднюючих речовин з очисних споруд Стрия у річку Стрий, яка є притокою транскордонної річки Дністер, завдавши цим шкоду майже на 3,4 млн гривень. Також останні без відповідних дозволів здійснили забір прісних підземних вод в загальній кількості понад 1,6 млн куб. м з Братковського водозабору, завдавши збитків державі на суму 1,6 млн гривень", - йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, раніше мер Миколаєва скасував своє розпорядження про прийом сміття зі Львова.

Читайте в розділі

У Чикаго під час зльоту загорівся пасажирський Boeing 767

У Запоріжжі затримали банду автограбіжників

Спецпідрозділу КОРД передали 10 Land Cruiser і 8 мінівенів

On Top