ru ua

Лутковська просить про збільшення повноважень

Лутковська просить про збільшення повноважень Фото: Валерія Лутковська

Збільшення повноважень необхідне омбудсмену, щоб захищати викривачів корупції

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська виступає за збільшення її повноважень щодо захисту осіб, які викрили корупційні правопорушення. Про це омбудсмен заявила на міжнародній конференції "Солідарність проти корупції", передає "Укрінформ".

За її словами, нещодавно у парламенті був зареєстрований законопроект, яким передбачено надання омбудсмену відповідних повноважень.

"Навіть, якщо відповідна норма буде прийнята парламентом, я зможу це зробити у співпраці з профспілками і у випадку, якщо ми будемо мати незалежні профспілки", - сказала Лутковська.

Вона зазначила, що в разі, якщо людина викрила певну інформацію, вона повинна мати гарантії продовження роботи на підприємстві, де працює. Омбудсмен підкреслила, що в цьому випадку простежити за дотриманням належних умов праці для такої людини зможуть лише дійсно незалежні профспілки.

Лутковська також вважає, що потребують змін положення законодавства щодо термінів ініціювання притягнення до адміністративної відповідальності осіб, які порушили закон про доступ до публічної інформації.

"Трьох місяців нам не вистачає на те, щоб дійсно ефективно виконувати закон. Не вистачає компетенції в частині того, що ми маємо зробити, щоб ініціювати притягнення до відповідальності", - зазначила омбудсмен.

Нагадаємо, раніше президент Петро Порошенко заявив, що за 2016-2017 роки правоохоронні органи передали до судів понад п'ять тисяч кримінальних корупційних кримінальних проваджень.