Лондонський Christie's виставив на продаж майно банку Lehman Brothers

Лондонський аукціон Christie's виставив на продаж майно американського банку Lehman Brothers, збанкрутілого в 2008 р. Всього "з молотка" планують продати 300 експонатів, зокрема картини сучасних художників, що зображають морські пейзажі і сцени спортивних подій, а також офісні "дрібнички", зокрема, антикварні коробочки для чаю, моделі кораблів, портсигари, бронзові фігурки тварин і китайську кераміку. За все майно планують виручити приблизно 3,1 млн дол., які підуть на покриття боргів кредитної організації. Торги відбудуться в Лондоні 29 вересня 2010 р., передає РБК з посиланням на Associated Press.
Крім того, колекціонери поборються за володіння табличкою завдовжки три метри, європейської штаб-квартири американського банкрота, що колись прикрашала будівлю, а також табличкою, що з'явилася на його стіні в 2004 р., коли відбулася урочиста церемонія відкриття будівлі, на якій був присутній Гордон Браун, котрий тоді займаюв посаду міністра фінансів Великобританії. За попередніми оцінками, від продажу першого лота вдасться виручити 3-5 тис. дол., а другий обійдеться приблизно в 1,5-2,3 тис. дол. Найдорожчим же лотом оцінювачі Christie's визнали фотографію, виконану Андреасом Гурським і, що відобразила штовханину Нью-Йоркської товарній біржі, - вона може коштувати від 150 до 240 тис. дол. Торги по даному лоту пройдуть окремо в наступному місяці.
На іншу частину майна Lehman Brothers зможуть претендувати також колекціонери Нового Світу. Так, на аукціоні Sotheby's в Нью-Йорку будуть продані експонати на суму приблизно в 10 млн дол., що явно не здатне повністю покрити борги американського банку, які на момент банкрутства склали 613 млрд дол.
15 вересня 2008 р. один із найбільших інвестиційних банків світу Lehman Brothers з активами на 639 млрд дол. оголосив про банкрутство і подав до суду прохання про захист від кредиторів. Банкрутство Lehman Brothers стало найбільшим в історії американського бізнесу. Саме після краху Lehman Brothers фінансова криза набула глобального масштабу, паніка на Уолл-стріт перекинулася на всі торгові майданчики світу. Економісти упевнені, що історія фінансових ринків відтепер ділиться на "до і після" банкрутства Lehman Brothers.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся