У Литві проходить другий тур голосування на виборах парламенту

НовиниПолітика    23.10.2016 - 14:10
Фото: вибори в Литві 2016
Фото: вибори в Литві 2016

Литовці мають обрати ще 68 депутатів Сейму за мажоритарною системою в одномандатних округах

У Литві в неділю, 23 жовтня, відкрилися виборчі дільниці для голосування в другому турі парламентських виборів країни. Про це повідомляє DW.

Зазначено, що близько 2,5 мільйона виборців мають обрати ще 68 депутатів Сейму за мажоритарною системою в одномандатних округах. Загалом у Сеймі засідає 141 депутат.

Два тижні тому у першому турі при голосуванні за партійними списками (за пропорційною системою обирають 70 депутатів Сейму) перемогу святкував консервативний "Союз Вітчизни", який отримав 21,7% голосів виборців та вже виборов 22 місця. На другому місці опинився опозиційний "Союз селян та зелених" - 21,53% голосів (21 місце). А от правляча Соціал-демократична партія прем'єр-міністра Литви Альгірдаса Буткявічюса набрала лише 14,42% голосів та здобула поки 10 місць.

Ще три невеликі партії залишаються в парламентських перегонах, що може означати складні коаліційні переговори. В першому турі голосування "Ліберальний рух" здобув 8 місць, "Виборча акція поляків Литви" та "Порядок і справедливість" - по 5 мандатів.

Натомість Трудова партія, чинний член коаліції з соціал-демократами та "Порядком і справедливістю", не подолала 5-відсотковий бар'єр.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що, за попередніми даними, на виборах до парламенту Литви в першому турі переміг "Союз селян та зелених", а загалом до Сейму пройшло сім політсил.

On Top