ua en ru

Лише одна політична сила в Україні виступила проти створення єдиної помісної церкви, - Порошенко

Лише одна політична сила в Україні виступила проти створення єдиної помісної церкви, - Порошенко Фото: Петро Порошенко (president.gov.ua)

Порошенко зазначив, що в день звернення парламенту до Патріарха у Раді могла пролитись кров через провокації

Петро Порошенко заявив, що лише одна політична сила в Україні виступила проти створення єдиної помісної церкви. Про це повідомив президент України Петро Порошенко під час ефіру програми "Свобода слова" на ICTV.

"Парламент не вперше звернувся до Патріарха Варфоломея. Хочу наголосити чим відрізняється ситуація від попередніх. Ми на попередні звернення не отримували відповіді ніколи", - сказав Порошенко

За його словами, в день звернення парламенту до Патріарха у Раді могла пролитись кров через провокації.

"Після того як я склав листа Патріарху я запросив до себе представників всіх парламентських фракцій. Бо ми маємо звертатись і від світської влади і від народу. По факту лише одна політична сила виступила проти, виявившись пятою колоною. У залі парламенту, коли я був присутній під час звернення парламенту щодо підтримки мого листа Вселенському Патріарху, дуже важливо, що парламенту вдалось зберегти спокій, не зважаючи на провокації окремих політичних сил. Вони дуже сподівались, що в парламенті в той день пролється кров і це побачить весь світ. Але подивіться як відповідально повели себе народні депутати", - додав президент.

У своєму Twitter Порошенко зазначив, що Україна є найвищою цінністю.

"Як пояснити віруючим, що у церкві моляться за іншу державу, державу агресора? Героя АТО відмовляються відспівувати, бо він належить до іншої конфесії. Якщо хтось думає, що буде використовувати церкву для стимулювання п'ятої колони — ми це не дозволимо. Україна є найвищою цінністю", - написав він.

Нагадаємо, раніше Святий і Священний Синод Вселенського Патріархату прийняв до розгляду звернення президента України до Вселенського Патріарха Варфоломія про надання Томосу про автокефалію Православної Церкви в Україні.